Naujienos

 
  2012-2013 m. m. archyvas   2013-2014 m. m. archyvas  2014-2015 m. m. archyvas

2015-2016 m. m. archyvas   2016-2017 m. m. archyvas  Videokanalas >>

 
 

2017-2018 m. m.

 
 

2017-11-22 Gimnazijoje svečiuojasi Erasmus+ projekto  „Youth Olympic Games in European Dchools“  dalyviai iš Jungtinės karalystės, Turkijos, Italijos, Čekijos.

   Įdomu, kaip šiose šalyse vyksta gamtamokslinis ugdymas, kokios patirtys, gebėjimai šios šalies mokinių.

Todėl  3g klasės mokiniai panoro pravesti integruotą biologijos–fizikos pamoką „Fizika biologijoje‘‘.  Mokiniai ( biologijos, fizikos grupės) ir svečiai buvo suskirstyti į grupes. Naudojant IT mokiniams buvo pateikiamos įvairios užduotys: kokie dalykai yra gamtamoksliniai, kas jungia juos,  kokius spindulius sugeria ir skleidžia žmogaus organizmas, apie regėjimo iliuzijas ir kt. Pamoka vyko dviem kalbomis: anglų ir lietuvių. Puikiai vertėjavo mokiniai  Agnė Šermukšnytė, stengėsi padėti Vakaris Vindziulis ir mokytoja Dalia Bartkienė.

    Ir svečiai, ir mūsų mokiniai labai stengėsi parodyti savo gamtamokslinius gebėjimus ir žinias. Įdomu buvo stebėti, kaip mokiniai tarpusavyje bendrauja, kokias emocijas patiria diskutuodami.

    Tikimės, kad ši pamoka jiems patiko, nes tai svečiams pirmoji pamoka Lietuvoje.

 

Mokytojai: D. Bartkienė, V. Davičikas. Foto>>

 
 

2017-11-14 Šiemet, spalio viduryje, kaip ir kiekvienas metais, Stakliškių gimnazijoje vyko prezidento rinkimai, kurių metu buvo išklausytas mokinių balsas. Mokiniai  slaptu balsavimu rinko gimnazijos mokinių prezidentą. Mokyklos mokinių prezidentu buvo išrinktas IIIg  klasės mokinys Vakaris Vindziulis.

   Tačiau tik vakar, lapkričio 14 dieną, įvyko mokinių prezidento inauguracija, kai senasis mokyklos prezidentas Martynas atsistatydino iš savo pareigų ir perleido jas naujajam prezidentui  Vakariui  Vindziuliui.

    Džiugu, kad taip jau sutapo, jog  būtent šią dieną  vyko ir naujojo mokyklos direktoriaus Vyganto Kornejevo inauguracija. Ką tik „įšventintus“  lyderius sveikino mokyklos choras.

   Mes, gimnazistai, permainas sutinkame su džiaugsmu ir linkime sėkmės, kūrybiškumo ir inovatyvumo.

                                                                                            

Rūta Vasiliauskaitė,   IIg klasės mokinė. Foto>>

 
 

2017-11-14 Mes, Stakliškių gimnazijos mokiniai, spalio 14 d. tęsėme paskaitų ciklo „Kuo renkiesi būti tu?“ klausymą ir susitikome su Klaipėdos savivaldybės bendruomenės sveikatos tarybos nariu, Klaipėdos narkotikų kontrolės komisijos nariu, Lietuvos blaivybės draugijos „Baltų ainiai“ Klaipėdos padalinio pirmininku Artūru Šiukšta.

    Šį kartą lektorius mums skaitė prevencinę paskaitą „Alkoholio liūnas“ ir supažindino su alkoholio pasekmėmis žmogaus organizmui. Sužinojome, kaip žmonės yra pripratinami prie svaigiųjų gėrimų vartojimo ir pamažu  tampa alkoholikais. Pasirodo, kad  nekaltas posakis „kultūringai gerti‘‘ ir yra pradžių pradžia, turinti seką-smukimą į alkoholizmo liūną. Paskaitos vaizdumas (skaidrės ekrane) liudijo šių dienų visuomenės realybę, skaudžią ir baugią.

    Tikimės, kad  paskaitų ciklas privers mus, jaunus žmones,  susimąstyti ir atkreipti dėmesį  į paauglių, suaugusių žmonių problemas bei suvokti, kokios yra  priklausomybių pasekmės. Juk, ko gero, daugeliui tikrai svarbu, pasak lektoriaus, netapti „24 val. TV žvaigžde“.

 

IIg klasės mokinė Rūta Augūnaitė

 
 

Svarbi informacija: Švietimo portalo www.emokykla.lt pasikeitimai

 

    Pranešame, kad pasikeitė Švietimo portalo domenas: pamirškite senąjį adresą http://portalas.emokykla.lt. Visa naudinga informacija mokytojams dabar – www.emokykla.lt.

 

   Siūlome visiems pedagogams registruotis Švietimo portale ir gauti net penkias nemokamas Microsoft Office 365 ProPlus licencijas ir programinę įrangą sudiegti asmeniniuose įrenginiuose.

  

   Kviečiame jungtis prie mūsų „Facebook“ grupės, kurioje jau yra susibūrusi nemaža bendruomenė: https://www.facebook.com/eMokykla/ .

 
 

2017-11-08 Stakliškių gimnazijoje įvyko Erasmus+ projekto “Verslumas mokyklose – naujų galimybių mokyme ir auklėjime kūrimas” (Nr. 2016-1-ES01-KA219-025279_2) antrasis tarptautinis partnerių susitikimas. Bendriausias partnerystės tikslas – verslumo skatinimas mokyklose. O konkretūs uždaviniai: pasidalinti gerosiomis patirtimis mokant verslumo; surinkti ir paskelbti jau turimus sėkmingai įkurto ir vystomo verslo pavyzdžius; pasikeisti sėkmingomis veiklomis ir metodikomis ugdant verslumą bei sukurti verslumo ugdymo mokykloje vadovą. 

   Susitikime dalyvavo atstovai iš 4 Lleidos miesto mokymo įstaigų (Katalonijos regionas, Ispanija), vykdančių mokymą pagal bendrojo ugdymo, bakalaureto ir profesinio rengimo programas. Šios mokymo įstaigos priklauso verslumo ugdymo mokyklose tinklui. Jų mokiniai ne tik teoriškai nagrinėja, tačiau ir praktiškai steigia verslo kompanijas, jas valdo ir stengiasi uždirbti realų pelną. Prekyba vyksta ne tik vietiniu, bet ir tarptautiniu lygiu, kai produktai parduodami mokyklose partnerėse.

Kiti partneriai atvyko iš Nachod miesto, privačios Mercurii Akademijos (Čekija). Akademijoje vykdomos trys studijų programos: bendrojo ugdymo, ekonomikos ir turizmo vadybos. Pagrindinį vaidmenį šioje partnerystėje vaidina Ekonomikos licėjus. Jame mokiniai kartu su mokytojais kuria firmas, kurios veikia mokslo metų laikotarpiu ir stengiasi išsilaikyti bei užsidirbti pelną.

   Susitikimo metu vykdėme tokias veiklas: kiekviena mokykla pristatė mokytojo ar mokinio (esamo arba buvusio) sėkmingai sukurto ir vystomo verslo pavyzdį. Pristatymą reikėjo parengti pagal tam tikrą schemą:  mokyklos, mokytojų įtaka verslo kūrimui,  įgytų žinių vertė jo vystyme, idėjos atsiradimo situacija, verslo plano kūrimo etapai, panaudoti resursai, sėkmės ar/ir nesėkmės. Visų pristatymai buvo labai konkretūs ir įdomūs, o bene didžiausią įspūdį padarė Mercurii Akademijos 12-oko įsteigtos filmavimo kompanijos veiklos, kuomet jo paslaugų kuriant reklamas jau prašo nacionalinė Čekijos televizija, o uždirbamas pelnas leidžia įsigyti pačių naujausių technologijų įrangą.  Mūsų gimnaziją atstovavo buvęs mokinys Lukas Švedas, pristatydamas savo audio ir video aparatūros verslą. Luko verslo atsiradimas - pavyzdys, kaip hobis tampa verslu. Antroji  projektinio susitikimo veikla – sėkmingo verslo vadovo, tinkamo naudoti kuriant ir vykdant verslo projektą, kūrimas. Verslo vadovą sudaro veiksmų seka įkuriant ir vystant  verslą bei indikatoriai, parodantys jo sėkmingumą ar nesėkmes. Trečioji projektinio susitikimo veikla – šiuo metu mokyklose vykdomų verslo projektų pristatymai. Mūsų gimnazistai pristatė pačių kuriamas, tautiniais kostiumais aprengtas lėles ir galimybes jas parduoti. Darbo sesiją baigėme pasirengimu video konferencijai, kuri vyks vasario mėnesį, kuomet  kiekvienos šalies mokiniai pristatys savo verslo idėją ir jos realizavimą.

   Stakliškių gimnazijos bendruomenė, dalyvaudama šioje partnerystėje, turi puikią progą pasimokyti, kaip motyvuoti mokinį ne tik ieškoti įsidarbinimo galimybių, bet paskatinti jį imtis savo verslo, kaip ugdyti mokinio savarankiškumą ir kūrybingumą, kaip gera idėja ir tinkamos žinios gali padėti puikų pagrindą nepriklausomam gyvenimui.

 

Projekto koordinatorės: Jolanta Ručienė ir Daiva Švedienė. Foto>>

 
 

2017-10-25 Praėjusį savaitgalį  Prienų Ąžuolo progimnazijos stadione šurmuliavo merginų futbolo festivalis ,,Live your goals“. Šio renginio esmė yra paskatinti merginas ir moteris dalyvauti futbolo veikloje. 

   Renginyje Prienuose dalyvavo apie 200 įvairaus amžiaus mergaičių iš Ąžuolo, Revuonos, Stakliškių, Birštono bei Veiverių mokyklų. Visos dalyvės dovanų gavo rožinius futbolo marškinėlius, o komandų vadovai - futbolo kamuolius. Šventę organizavo Prienų futbolo mokykla bei Lietuvos futbolo federacija.

 

Mokytojas Marijus Makštutis. Foto>>

 
 

2017-10-20 Saulėtą spalio 20 dienos rytą, mes, Stakliškių gimnazijos mokiniai, išvykome į Lietuvos parodų ir kongresų centrą Litexpo – didžiausią parodų ir konferencijų centrą Baltijos šalyse. Apsilankėme didžiausioje mados ir tekstilės parodoje BALTIC FASHION & TEXTILE VILNIUS.

     Jau 26-ąjį kartą vykstanti ir kasmet vis didėjanti specializuota paroda per pastaruosius trejetą metų  išaugo net 30 procentų ir dabar su renginiais užima visas tris „Litexpo“ sales, kuriose produkciją ir paslaugas pristato daugiau kaip 420 dalyvių iš 22 pasaulio šalių. Parodoje buvo Azijos šalių tekstilės ir aprangos gamintojų pavilijonas, kur savo patrauklius ir inovatyvius produktus Baltijos šalių verslininkams pristatė apie 50 firmų iš Kinijos, 15 firmų iš Pakistano ir 15 firmų iš Indijos. Galėjome apžiūrėti daugybę drabužių, aksesuarų ir įvairiausių grožio bei namų interjero detalių. Susipažinome su naujausiomis ateinančio sezono tendencijomis.

    Tikimės, jog šis apsilankymas parodoje bus naudingas tuo, kad  galbūt  nors nedidelės mūsų aprangos detalės  susisies su naujausiomis sezono tendencijomis.

 

Austėja Sebeikaitė ir Gabrielė Kamblevičiūtė IIg. Foto>>

 
 

2017-10-20 2017 m. spalio mėn. 20 dieną 5 klasės mokiniai su auklėtoja apsilankė Ritos ir Ramūno Kazlauskų modernizuotame pienininkystės ūkyje, kuris įsikūręs Prienų rajono Alšininkų kaime. Čia, netradicinėje erdvėje, vyko klasės valandėlė, kurios metu mokiniai ugdėsi karjeros galimybių pažinimo srities kompetenciją integruojant ugdymo karjerai programą.

    Pamokos metu mokiniai kėlė gyvenimo tikslus, remdamiesi asmenine ateities vizija ir domėjosi, kokio reikia profesinio pasirengimo norint pradėti ūkininkauti bei su ūkio šeimininke kalbėjosi apie galvijus, jų priežiūrą. Penktokai ypač domėjosi automatizuota melžimo įranga, žemės ūkio technika, padargais, traktoriais. Apžiūrėję ūkį keliavo prie netoliese esančio Alšios hidrografinio draustinio upelio plukdyti laivelių, ant kurių vienos pusės buvo užrašę savo svajonę, o ant kitos – palinkėjimą ūkio šeimininkams.

     Į namus mokiniai grįžo patyrę daug įspūdžių ir noro dažniau dalyvauti pamokose netradicinėse erdvėse.

 

5 klasės auklėtoja G. Jasinskaitė-Gurskienė. Foto>>

 
 

2017-10-19 Ruduo atkeliavo į Stakliškių gimnazijos pradinių klasių aukštą. Čia puikuojasi paroda „Ruduo – gėrybių metas“. Pirmojo aukšto koridoriuje eksponuojami mokinių darbai, padaryti iš vaisių, uogų, daržovių, rudeninių lapų... Ir ne tik darbeliai, bet ir piešiniai, aplikacijos primena auksaspalvį rudenį. O antros klasės mokiniai parodėlę papuošė spalvoto smėlio mozaikomis.

   Džiugu, kad mokiniai stengėsi, dirbo, pradžiugino ne tik save, bet ir apsilankiusį mūsų parodėlėje.

 

Mokytoja Rasa Noreikienė. Foto>>

 
 

2017-10-13 Spalio 23 ir 24 d. – mokykloje vyks fotografavimas. Neužmirškime, kad klasės nuotraukoms fotografuojamės su mokykline uniforma.  Jei norėsite  asmeninės nuotraukos/-ų iš fotografų pasiūlyto lankstinuko, būtinai informuokite auklėtoją.

23 d. bus fotografuojami    1-5 kl.,  IVg kl. ir ikimokyklinių grupių mokiniai.

24 d.  bus fotografuojami   6–IIIg  kl. mokiniai ir mokytojai.

 

Gimnazijos administracija

 
 

2017-10-13 Prienų rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras, atsižvelgdamas į Pasaulio sveikatos organizacijos ir Lietuvos Vyriausybės skelbiamas atmintinas dienas 2017 m. spalio mėnesio 9-27 dienomis organizuoja ir kviečia bendrojo ugdymo įstaigas dalyvauti protmūšyje  „Sveika mityba – geros sveikatos pagrindas“, skirtą Tarptautinei maisto dienai paminėti.      

              Stakliškių gimnazijos 5 klasės mokiniai spalio mėnesio 13 dieną dalyvavo prevenciniame renginyje - protmūšyje „Sveika mityba – geros sveikatos pagrindas“, organizuojamame visuomenės sveikatos priežiūros specialistės Laimos Miliukienės. Renginiu buvo siekiama ugdyti mokinių visavertės mitybos įgūdžius.

              5 klasės mokiniai pasiskirstę į dvi komandas po 5 mokinius atsakinėjo į protmūšio klausimus. Renginys vyko trimis etapais, kuriuos sudarė po 10 klausimų. Vieno taško skirtumu komanda „Daržovės 5“ pralenkė „Maisto diena“ narius ir iškovojo pergalę.

              5 klasės mokiniai už dalyvavimą buvo apdovanoti Prienų rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro padėkos raštu ir simboliniais prizais.

 

5 klasės auklėtoja G. Jasinskaitė-Gurskienė. Foto>>

 
 

2017-10-12 Tęsiame tradiciją - mūsų gimnazijoje pamokos vyksta netradicinėse erdvėse. Šįkart muzikos pamoka 8 klasei vyko bažnyčioje. Vargonai - ypatingas muzikos instrumentas, todėl mokiniai turėjo galimybę ne tik gyvai išgirsti vargonų muziką, bet ir prisiliesti prie šio instrumento, stebėti, kaip išgaunamas garsas, koks yra tembrų pasirinkimas.

   Mokiniams patinka pamokos netradicinėse erdvėse, nes jie jaučiasi laisviau, gali patys susikurti patogią aplinką. Jiems patinka kūrybiškos užduotys, darbas grupėse.

 

Muzikos mokytoja O. Kamblevičienė

 
 

2017-10-12 Nors spalio 12-oji išaušo lietinga, tačiau lietus nuotaikos mums nesugadino. Lydimi mokytojos O. Andrulevičienės, mes, IVg. klasės mokiniai, išvykome į Palemone esantį Salomėjos Nėries muziejų. Prieš 55 metus duris atvėrusiame name-muziejuje mūsų laukė įdomi edukacinė programa, o po jos - viktorina. Sužinojome daug įdomių, dar negirdėtų dalykų apie poetės gyvenimą, apžiūrėjome jos namus, projektuotus paties Salomėjos Nėries vyro Bernardo Bučo, buvome pagirti už turimas žinias, kurias pademonstravome viktorinoje. Grįždami namo, užsukome prie Jono Aisčio paminklo. Praturtėję žiniomis, patyrę naujų įspūdžių, grįžome namo. Tokios pamokos įdomios ir naudingos.

 

IVg. klasės mokinė Viktorija. Foto>>

 
 

2017-10-10 Spalio 10 dieną Stakliškių gimnazijoje su mokiniais susitiko Henrikas Kulvinskas, knygos „Lietuvių kalbos metmenys“ autorius. Vilnietis programuotojas papasakojo, kodėl susidomėjo lietuvių kalbos kilme, paplitimu ir kas paskatino sudaryti šią knygą. 

   H. Kulvinskas prisipažino, kad visada mieliau skaito veikalus, parašytus arba išverstus tarpukariu, nes tų laikų kalboje pasitaiko tik vienas kitas neaiškus žodis. Savo lėšomis išleistoje knygoje autorius pateikia žodžių dalių reikšmes, pavadinimų sudarymo taisykles ir svetimžodžių žodynėlį bei tikisi atkreipti dėmesį į kai kuriuos lietuvių kalbos dalykus, vartojamus žodžius. 

 

Direktoriaus pavaduotoja ugdymui Sidona Mankevičienė

 
 

2017-10-06 Paskutiniu metu Lietuvoje vis labiau atsigręžiama į savosios kultūros turtus, pradedama vertinti liaudies kūryba, pamažu grįžta liaudies šokis. Pastebima, kad vis didesnis dėmesys skiriamas choreografinio liaudies kūrybos palikimo svarbai ir reikšmei, visai kultūros istorijai. Juk iš liaudies šokio raidos žinome, kad istorijos eigoje jo paskirtis keitėsi. Šiandienos visuomenėje  liaudies šokis pritaikomas pasilinksminti.

    O kaip mokėjo mūsų seneliai  linksmintis! Šventadienių vakarais, nudirbę ūkio darbus, eidavo net po keletą kilometrų pėsčiomis, kad tik galėtų pašokti bei pabūti su draugais kaimo vakaruškose. Jose tikrai netrūkdavo juoko ir būdavo ne tik šokių, bet ir žaidimų.

   Spalio 6 d. Stakliškių gimnazijoje vyko šokių vakaronė. Atvyko jaunimas iš įvairiausių Lietuvos kampelių. Turėjome galimybę susirasti draugų šokio sūkuryje, geriau pažinti tradicinius šokius.

    Dėkojame Skalmantui Barkauskui už smagiai praleistą laiką su mumis.

 

Gabrielė Kamblevičiūtė, II G

 
 

2017-10-06 Turbūt dauguma paauglių norėtų atsidurti kario vietoje, paimti ginklą į rankas, pasivažinėti šarvuočiu, ragauti kareiviškos košės, matuotis kareivišką uniformą ant kurios puikuojasi trispalvė. Mes, Stakliškių gimnazijos 2g-4g klasių moksleiviai, turėjome galimybę pabuvoti Alytaus Didžiosios kunigaikštienės Birutės Ulonų batalione. Ten mes buvome supažindinti su Lietuvos kariuomenės struktūra, ginkluote, išskirtinai su Ulonų bataliono istorija, tradicijomis.

   Batalionas buvo įkurtas 1926 metais, sukurtas  Ulonų pirmojo pulko pagrindu dislokuotu Žaliakalnyje, Kaune. Per sovietų okupaciją pulkas buvo išformuotas.  1994 metų  rugsėjo 19 dieną atkurtas, o 1994 lapkričio 14 dieną perduota kovinė vėliava. 1994 metų  rugsėjo 19 dieną batalionui suteiktas Didžiosios kunigaikštienės Birutės vardas, o  2014 metais sausio 1 dieną batalionas buvo dar kartą pervadintas į Didžiosios kunigaikštienės Birutės Ulonų  batalioną.

    Po įdomių paskaitų traukėme į valgyklą, kur mus valgyklos virėjos vaišino  skaniais, tradiciškais, lietuviškais patiekalais. Po pietų mes buvome pavežioti šarvuočiais M-113 - ši atrakcija mums labiausiai patiko. Dauguma ekskursijoje dalyvavusių mokinių teigė, jog po mokyklos baigimo eis į privalomąją pradinę karo tarnybą bei taps šauktiniais. O aš baigęs mokyklą noriu stoti mokytis į Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademiją bei tapti kariūnu, o vėliau karininku.

 

Stakliškių gimnazijos 2g klasės mokinys Rokas Andriulevičius.  Foto>>

 
 

2017-10-05 Spalio 5 d. vyko Tarptautinės mokytojo dienos paminėjimo šventė Prienuose. Prienų rajone jau dešimtą kartą yra renkamas Metų mokytojas ir pagerbiami geriausi mokytojai bei vadovai. Šiais metais meras Alvydas Vaicekauskas padėka ir vardiniu rašikliu apdovanojo Stakliškių gimnazijos muzikos mokytoją metodininkę Onutę Kamblevičienę. Nuoširdžiai sveikiname, didžiuojamės jos nuveiktais darbais ir linkime kuo geriausios kloties.

 

Gimnazijos administracija

 
 

2017-10-05 Spalio 5 d. minima Tarptautinė mokytojų diena. Ši diena paskelbta minėtina diena UNESCO iniciatyva. Ja siekiama atkreipti dėmesį į itin svarbų mokytojo darbą. Ko gero, neretai girdime, kad mokytojo darbas – pavydėtina profesija. Ilgos atostogos, trumpa darbo diena. Tik kažin...

  Ir mes, Stakliškių gimnazijos mokiniai, spalio 5 d. paminėjome šią šventę. Abiturientai įsikūnijo į mokytojų vaidmenį, o mokytojai  „išsivadavo“ ir grįžo į mokyklinius suolus. Jie  turėjo progą pasijusti mokiniais per keturias neįprastas pamokas.  Pamokas mokytojams parengė ir  vedė Ig. klasės mokiniai, vadovaujami klasės auklėtojos Daivos Švedienės. Tik būti mokytojais gimnazistams, vargu, ar pasirodė pavydėtina...

    Po pamokų mokytojai buvo pakviesti į aktų salę, kur juos sveikino mokyklos taryba, parengusi trumpą filmuką.  Rudeninėmis spalvomis šventę nuspalvino gimnazistų koncertas, skirtas mieliems mokytojams.

 

Rūta Vasiliauskaitė IIg.  Foto>>

 
 

2017-10-05 Mokytojo diena dažniausiai minima tik mokykloje, tačiau  šiais mokslo metais IIIG klasės muzikos grupė sugalvojo pasveikinti ir darželio auklėtojus.  Nuo pat  ankstaus ryto ruošėmės ir vykome į Stakliškių ir Pieštuvėnų vaikų darželius. Auklėtojus linksminome su mažyliais atliekama muzikine programa ir, užimdami darželio vaikus įvairiomis veiklomis, suteikėme auklėtojams poilsio minutėlę šios gražios ir prasmingos dienos proga. Su mažyliais žaidėme, dainavome, šokome ir piešėme. Apšilimui atlikome muzikinę mankštą, o vėliau vaikai atidžiai klausė pasakų. Pabaigoje visi susirinko į dailės pamokėlę, kurioje mažieji mokinukai piešė didelį plakatą nusispalvindami savo rankytes įvairiomis spalvomis, o kita grupė piešė ant akmenukų. Būdami jaunaisiais mokytojais smagiai praleidome dieną, įgavome nemažai patirties. Tiek mažieji vaikai, tiek mes daug išmokome, sužinojome ir pažadėję grįžti dar kartą, išvykome organizuoti naujų renginių.

 

IIIG klasės muzikantai.  Foto>>

 
 

2017-10-04 Rugsėjis – mokslo metų pradžia. Nuo medžių dar nepradėjo kristi auksiniai lapai... O mes IIG klasės mokiniai lydimi biologijos mokytojos Egidijos Valkauskienės, jau skubame į Kauną. Mokytoja mums numatė du kelionės tikslus:  aplankyti Kauno Botanikos sodą ir  Anatomijos muziejų.

    Pirmiausia vykome į Anatomijos muziejų, kuris kelia ne tokias malonias emocijas. Jis įsikūręs Lietuvos sveikatos mokslų universitete. Muziejaus vedėja Vega Kriaučiūnienė trumpai mus supažindino su muziejuje esančiais preparatais, jų kilme. Ir apsiūlė apžiūrėti eksponatus iš arčiau. Vaizdai nebuvo patys maloniausi, tačiau mes įdėmiai tyrinėjome, kaip atrodo žmogaus anatomija iš arti. Kai kurie iš mūsų išdrįso paimti žmogaus kaulą į rankas ir suprato, kad šis muziejus padėjo suprasti žmogaus kūno sandaros ypatumus. Daugelis iš  mūsų po apsilankymo muziejuje, ko gero, suvokė, kad ateityje negalėtų rinktis gydytojo profesijos. Išėję iš muziejaus pasivaikščiojome po Laisvės alėja ir vykome į Botanikos sodą, kuriame įvairiaspalviai augalai traukte traukė akį. Tad vaikštinėjome, gėrėjomės ir tyrinėjome augalų aprašymus susiedami tai su per pamoką aptarta tema. Šiek tiek pavargę, bet pagilinę žinias apie du skirtingus, bet kartu ir panašius dalykus - augalus ir žmones - grįžome namo.

   Tokios integruotos pamokos padeda geriau įsisavinti informaciją, palieka daug gilesnį įspūdį, nei tyrinėjant pilkus vadovėlio paveikslėlius.

 

IIG klasės mokinė Rūta Vasiliauskaitė.  Foto>>

 
 

2017-10-04 Šių metų spalio 3d. IV g kl. mokiniai surengė sau netradicinę pamoką, kurioje buvo susipažinta su naujausiomis technologijomis. Arnoldas Labutis pademonstravo padidinamąjį stiklą kuris tvirtinasi prie išmaniojo telefono ir 3D rašiklį. Su 3D rašikliu projektavo Eifelio bokštą. Lina Kimbirauskaitė supažindino su Wacom grafikos planšete ir jos galimybėmis. Visi turėjo progą išbandyti šias naujausias technologijas. Dėkoju savo mokiniams už pravestą pamoką.

 

Dailės mokytoja metodininkė Lina Andriukevičienė.  Foto>>

 
 

2017-10-03 Šių metų spalio mėnesio 3 dieną gimnazijoje vyko paskaita „Rūkymo kvailybė“, kurią skaitė Lietuvos blaivybės draugijos „Baltų Ainiai“ pirmininkas Artūras Šiukšta. Lektorius teigė, kad mokinių žaidimas cigaretėmis, tai kvailybė ir ragino nepasiduoti  rūkymo provokacijoms. 5-12 klasių mokiniai kartu su A. Šiukšta išsiaiškino rūkymo žalą, nerūkymo privalumus, nagrinėjo cigarečių sudėtį bei jose esančių kenksmingų medžiagų poveikį sveikatai, aptarė ekonominio naudingumo vertę nerūkyti. Pateikė socialinio elgesio modelio pavyzdžių. Mokiniams patarė, kaip paprastai atsisakyti siūlymų pamėginti vieną ar kitą psichiką veikiančią medžiagą, kaip ištarti žodį – NE ir netapti cigarečių vergu. Artūras Šiukšta paragino moksleivius rinktis gelbėjimo kultūrą, gelbėti save nuo žalingų įpročių, padėti draugui atsisakyti priklausomybių, nes nieko maloniau nėra kaip ugdyti, šviesti ir gelbėti gyvybes.

   Paskaitos pabaigoje mokiniai su lektoriumi skandavo „Ačiū NE. Rūkymas užknisa!“ ir buvo paraginti kurti rūkymo demotyvacijas bei jas kabinti mokyklos koridoriuose. Paskaita buvo labai įdomi ir tikimės, kad mokinius privertė susimąstyti ir suvokti, ką sukelia įvairios vis labiau pasireiškiančios priklausomybės.

 

Mokytoja Germina Jasinskaitė-Gurskienė

 
 

2017-10-02 Stakliškių gimnazijos bendruomenei skirta Prienų rajono mero Alvydo Vaicekausko padėka už 2017 m. gražiausiai tvarkomą įstaigos teritoriją konkurse „Tapkime žydinčia savivaldybe“.

 

Gimnazijos  administracija.  Foto>>

 
 

2017-10-02 Saulėtą spalio 2-osios rytą  mes, 7kl. mokiniai, lydimi auklėtojos L. Žilionienės, lankėmės Prienų policijos komisariate. Policijos kieme mus pasitiko pareigūnė. Mes, septintokai, visos bendruomenės vardu, pasveikinome mūsų rajono angelus sargus su profesine švente, o jie savo ruožtu mums suteikė daug informacijos apie atsinaujinusią Lietuvos policiją, leido prisiliesti ir išbandyti naudojamas šiuolaikines priemones, apžiūrėjome tarnybinius automobilius ir policijos patalpas.

 

7kl. mokinė Ūla Breikštaitė 

 
 

2017-09-29 Rugsėjo 29 dieną vyko netradicinė dailės pamoka „Lietuvių liaudies menas“ 8 klasėje. Jos metu lankėmės Stakliškių miestelio kapinėse. Mokiniai stebėjo kryžius, juos piešė. Mokiniai sužinojo, kad Lietuvos kryždirbystė – tradicinių lietuviškų kryžių darymas, lietuvių liaudies meno šaka, 2001 m. įrašyta į UNESCO Žmonijos nematerialaus ir žodinio paveldo šedevrų sąrašą.

 

Dailės mokytoja metodininkė Lina Andriukevičienė.  Foto>>

 
 

2017-09-28 Jau keturioliktus metus iš eilės, kalba.lt  komanda organizuoja parodą „Išsilavinimas ir karjera“. Tai renginys, kuriame jaunuoliai turi puikią galimybę sužinoti daugiau apie studijas užsienyje, susipažinti su bakalauro ir magistro studijų ypatumais įvairiose šalyse. Parodoje jaunimo laukia universitetų bei vidurinių mokyklų atstovai iš pačių įvairiausių šalių, tad moksleiviai ir studentai turi galimybę pabendrauti su šiais atstovais ir gauti jiems rūpimus atsakymus į klausimus apie konkrečias specialybes, stojimo aspektus ir mokymosi įstaigos stipriąsias savybes.

   Mūsų gimnazijos mokiniai nepraleido progos apsilankyti šioje parodoje.  Čia mūsų laukė seminarai apie studijas užsienyje, karjeros pasirinkimo etapus, tarptautinius egzaminus.  Parodoje mūsų laukė 55 svečiai iš įvairių užsienio universitetų bei mokyklų. Mes turėjome galimybę pabendrauti su atstovais iš įvairiausių šalių ir gauti mums atsakymus į rūpimus klausimus apie konkrečias specialybes. Visi IIg-IVg klasių mokiniai aktyviai įsitraukė į veiklas. Konsultavosi su universitetų atstovais apie savo įvairias specialybes. 

   Renginio metu vyko loterija, kurios metu vienam iš laimingųjų buvo padovanota galimybė išbandyti egoCOMPASS karjeros testą. Vyko ir įvadinės karjeros konsultacijos, foto konkursas, ir kitos smagios veiklos.

Parodos „Išsilavinimas ir karjera“ metu gavome daug naujos patirties bei pasisėmėme idėjų. Dabar mums tik beliko rinktis savo karjeros kelią.

 

IIg klasės mokinė Rūta Augūnaitė

 
 

2017-09-28 Mokslo metai dar tik prasidėjo, o mes, IIg klasės mokiniai, jau atidarėme pažintinių kelionių sezoną. Šį kartą kartu su pilietiškumo pagrindų mokytoja Loleta Aliukevičiene, dalyvavome pamokoje netradicinėje erdvėje “Sakraliniu keliu po Birštoną”.

Atvykusius mus pasitiko gidė, kuri pažadėjo mums aprodyti visas Birštono sakralines vietas. Lydimi gidės ir klausydamiesi jos pasakojimų, ėjome Nemuno pakrante, užkopėme į Vytauto kalną. Vėliau apžiūrėjome “Dainų” kalnelį ir pasivaiksčiojome po Birštono bažnyčios šventorių. Paskutinė mūsų pažintinės kelionės stotelė buvo Birštono sakralinis muziejus. Čia išklausę trumpą pasakojimą apie T.Matulionio gyvenimą, dalyvavome edukacinėje programoje “Rožinis iš duonos”. Pasigaminę rožinius apžiūrėjome parodą muziejuje.

   Laimingi bei kupini įspūdžių grįžome atgal į Stakliškes. Džiaugiamės, kad rudeninis oras džiugino saulute. Nors tai buvo mūsų pirmoji kelionė šiais metais, tačiau tikimės, kad ne paskutinė.

 

IIg klasės mokiniai.  Foto>>

 
 

2017-09-27 Šiemet Stakliškių gimnazijoje nuo rugsėjo mėnesio  vykdomos neformaliojo vaikų švietimo veiklos (NVŠ). Naujose veiklose dalyvauja  102 mokiniai iš 2 – IV klasių. Mokiniai dalyvauja skautų, futbolo, teatro ir šokio būreliuose, kuriuos organizuoja laisvieji mokytojai – M. Grabauskienė, M.Makštutis, B. Arsobaitė ir A. Švedaitė.

Mokiniai noriai lanko šiuos būrelius ir džiaugiamės, kad vaikai motyvuoti ir nori tokių užsiėmimų.

 

Gimnazijos administracija

 
 

2017-09-26 Rugsėjo 26 dieną visoje Europoje švenčiama Europos kalbų diena. Šios šventės tikslas – populiarinti daugiakalbę Europos kultūrą, skatinti europiečius mokytis kalbų ir per kalbas pažinti svetimas kultūras.

   Europos kalbų diena rugsėjo 26 dieną buvo švenčiama ir Stakliškių gimnazijoje. Visi gimnazistai galėjo dalyvauti ir patikrinti žinias bei kalbos įgūdžius kalbų viktorinoje. Susiskirstę į komandas mokiniai smagiai varžėsi tarpusavyje, atsakinėjo į klausimus, draugiškai bendravo bei labai prasmingai leido laiką. Juk kiekvienas suvokiame, kad mokėti kalbų - didelis turtas. Jos tarsi atveria  duris, leidžia kitaip pažvelgti į pasaulį, daugeliui padeda susirasti darbą. Kalbų smagu mokytis, malonu jomis kalbėti, bet svarbiausia, kad kalbos suvienija žmones.

   Viktorinos pabaigoje, aišku, pasipylė apdovanojimai: Europos kalbų dienai atminti visi laimėtojai gavo po rašiklį, o kiti, aktyviai dalyvavusieji, buvo apdovanoti padėkomis. Viliamės, kad kitą rugsėjy vėl gimnazijoje šurmuliuos kalbų diena, kaip galimybė padidinti informuotumą apie Europos kultūrų ir kalbų įvairovę ir paskatinti kalbų mokytis visą gyvenimą.

 

Austėja Sebeikaitė IIg. Foto>>

 
 

2017-09-26 Rugsėjo 26 dieną vyko netradicinė technologijų pamoka „Maisto prekių asortimentas“ 8 klasėje.  Kurios metu lankėmės Stakliškių miestelio parduotuvėse „Liepoje“, „Dostoje“. Labai dėkojam pardavėjoms, kurios noriai  bendradarbiavo visos pamokos metu, pristatė prekes, gamintojus, jų kainas.

 

Technologijų mokytoja metodininkė Lina Andriukevičienė.  Foto>>

 
 

2017-09-19 Mes, Stakliškių gimnazijos vyresniųjų  klasių mokiniai, rugsėjo 19 d. Žalgirio arenoje, Kaune dalyvavome SWITCH renginyje.

   SWITCH - jau trejus metus iš eilės vykstantis nemokamas moderniųjų technologijų ir verslumo renginys. Čia susitinka visi, kurie trokšta nuolatinės pažangos: nuo talentingo jaunimo iki technologinių gigantų. Renginyje savo patirtimi dalinasi Lietuvos ir užsienio verslo bei visuomenės lyderiai.

   Mus sudomino pasakojimai apie naujausias  technologijas, be to, turėjome galimybę sužinoti daugiau informacijos apie  universitetus, studijas juose bei susitikti su jų atstovais, kurie siūlo studijų programas, susijusias su naujausiomis inovacijomis, mokslo raida. Mus suintrigavo pranešimai e įgūdžių tema bei  padrąsinimo kupinos istorijos iš lyderių, e verslo žinovų lūpų.

 

IIg klasės mokinės

 
 

2017-09-16 Rugsėjo 16 – osios rytas išaušo saulėtas – rodos, pats poetas Justinas Marcinkevičius iš dangaus pasiuntė tokį orą, kad visi rinktųsi į jo poezijos skaitymus „Neliks duonos su druska – liks Tėvynė“, tokia buvo renginio tema. Apsilankyti poeto tėviškėje turėjome galimybę ir mes – esamos ir buvusios Stakliškių gimnazijos abiturientės. Daug literatūros mylėtojų deklamavo Justino Marcinkevičiaus eiles, tarp jų – ir buvusios mūsų mokyklos mokinės Sandra ir Justina. Mergaitės buvo pagirtos ir apdovanotos už puikų skaitymą. Susirinkusiuosius džiugino Prienų „Žiburio“ gimnazijos mokinių choras. Finalinė daina „Tai gražiai gražiai“ sujungė visą publiką. Susikibę už rankų visi dainavo kartu su choristais. Tai ir vainikavo šią gražią šventę. Paskutinis akcentas – poeto dramos „Mindaugas“ ištraukos inscenizacija. Vaidino mėgėjų teatro „Veidrodis“ aktoriai.

 

IVg klasės mokinė ViktorijaFoto>>

 
 

2017-09-01 Rugsėjo 1-ąją dieną  pirmojo aukšto galerijoje buvo atidaryta mūsų mokyklos  IVG klasės mokinio Giedriaus Katkausko personalinė darbų paroda.

Manau, kad Giedriaus gabumai piešimui atsiskleidė dar vaikystėje. Ir kažkodėl jis mėgo piešti ne pieštukais, kreidelėmis ar flomasteriais, o tušinuku. Turiu surinkusi didelį pluoštą jo „leistų“ komiksų žurnaliukų. Atrodė, jog vėliau pomėgis piešimui dingo, bet, pasirodo, viskas vyko slaptai. Todėl mums buvo labai didelis netikėtumas, kai Giedrius parodė savo kūrinius. Dabar suprantu, kad iki šiandienos darbų buvo ilgas kelias užrašų knygelėje, sąsiuvinių paraštėse ir viršeliuose. Tačiau tada, kai pamačiau jo pirmąjį grafikos piešinį, pritrūkau žodžių. Tik žiūrėjau į savo vaiką ir galvojau, kad pamačiau meniškąją, užslėptąją jo asmenybės dalį. Tarsi žvelgčiau į kitą Mėnulio pusę...

    Džiaugiuosi ir didžiuojuosi, kad Giedrius atrado savo talentą, kad jį skatina, palaiko ir ugdo nuostabi mokytoja Lina. Ir, žinoma, dėkui tam supratingam draugui, ištraukusiam Giedriaus gabumus į viešumą.

 

Mama Sigutė.  Foto>>

 
 

2017-09-01 Nokstantys obuoliai, įvairiausiomis paletės spalvomis nusidažę medžiai tarsi sako: rugsėjis. O  mus, mokinius, į mokyklą sukviečia  rugsėjo 1- oji – tradicinė mokslo metų ir žinių diena.   Skubu tą dieną į mokyklą, nes esu labai pasiilgusi draugų, mokytojų...

    Šiemet ši šventė mūsų gimnazijoje buvo įsimintina. Tai ne tik susitikimas su tais, kurių ilgėjaisi per visą vasarą, bet ir mokyklos paruošta staigmena gimnazistams.

    Po  mišių  Švč. Trejybės bažnyčioje, kurias aukojo klebonas G. Mieldažis,  smagaus rytmetinio šurmulio mokyklos stadione, sveikinimų ir linkėjimų, mūsų laukė susitikimas su Mindaugu Vidugiriu, profesionaliu lektorium, karjeros ir asmeninio tobulėjimo konsultantu, skaičiusiu paskaitas ir vedusiu užsiėmimus 200 Lietuvos ir užsienio mokymo įstaigų, Whatansu patyriminių darnios asmenybės ugdymo stovyklų vadovu, kuris ir mums skaitė paskaitą apie mokymąsi ir motyvacijos svarbą. Atrodo, kad paskaita prabėgo akimirksniu, o mes išties sužinojome, ką daryti, kad neprarastume noro mokytis.

    Džiaugiamės, kad  net per  šventes mes mokomės ne tik švęsti, bet ir turime galimybę  susitikti su įdomiais bei daug asmeninės patirties turinčiais žmonėmis.

 

Gabrielė Kamblevičiūtė IIg.  Foto>>