Naujienos

 
  2012-2013 m. m. archyvas   2013-2014 m. m. archyvas  2014-2015 m. m. archyvas

2015-2016 m. m. archyvas   2016-2017 m. m. archyvas  Videokanalas >>

 
 

2017-2018 m. m.

 
 

2018-02-14 Tęsdami šventinius renginius, skirtus Lietuvos valstybės atkūrimo 100–mečiui paminėti, Stakliškių gimnazijos ikimokykliniame skyriuje vyko dar vienas renginys „Šventę švęskime kartu“, į kurį pakvietėme bibliotekininkes iš Stakliškių – Danutę Potelienę, Želkūnų – Živilę Višniauskienę ir Stakliškių gimnazijos  - Linutę Žilionienę.

   Kiekviena iš jų turėjo labai įvairių ir įdomių užduočių vaikams. Jie kūrė knygelę „Gražiausi lietuviški žodžiai“, iš trispalvių širdelių klijavo gėles, iš rankučių – vėliavą ir pūtė trijų spalvų balionus.

    Iš bibliotekininkių gavome ir įvairių dovanų: Linutė padovanojo nupintas trispalves apyrankes, Danutė knygelę apie Lietuvos istoriją, o Živilė padovanojo žaislus iš trispalvių juostų, kuriais papuošėme prie darželio augantį krūmą.

 

Auklėtojai Elvyra Ulozienė ir Linas Kamblevičius. Foto>>

 
 

2018-02-14 Vasario 14 dieną Stakliškių gimnazijos mokiniai šventė Lietuvos gimtadienį ir pakvietė visą bendruomenę kartu dalyvauti Valstybės atkūrimo 100-mečio jubiliejui skirtame įspūdingame koncerte „Tau, Lietuva, kad būtum tik laisva...‘‘

   Gimnazistai  Lietuvą su gimtadieniu sveikino ypatingai: ikimokyklinukai dainavo dainas Lietuvai pasipuošę dizainerio Juozo Statkevičiaus kurtais tautiniais kostiumais, pradinių klasių bei vyresniųjų klasių mokinių chorai skyrė  patriotines dainas Tėvynei,  smagiai trypė tautinius šokius atliekančios gimnazistų poros. Taigi scenoje keitėsi trys sceninio liaudies meno segmentai - daina, šokis, liaudies muzika.

    Koncerto tikslas ne tik pasveikinti  Lietuvą, bet ir didžiuotis lietuvybe, ugdyti(s) patriotiškumą, sudominti liaudies menu. Džiugios koncerto dalyvių  emocijos tiesiog sklendė aktų salėje ir, esame įsitikinę, palietė kiekvieno koncerte dalyvavusio bendruomenės nario jausmus ir patvirtino tapatumą: „Lietuviais esame mes gimę, /Lietuviais norime ir būt!/Tą garbę gavome užgimę, /Jai ir neturim leist pražūt!“ (S. Zauerveinas).

 

Rūta Vasiliauskaitė, Stakliškių gimnazijos  IIg klasės mokinė. Foto>>

 
 

2018-02-13 Labai gražų ir ramų vasario 13 - osios rytą, Pieštuvėnų ikimokyklinio ugdymo skyriaus vaikučiai su tėveliais ir auklėtojomis, papuošę Morę, pradėjo atsisveikinimo su žiema rytmetį. Kokia gi Užgavėnių šventė be persirengėlių, be pagrindinių personažų, Lašininio ir Kanapinio. Tarpusavyje jie galynėjosi, kuris stipresnis, kuris sąmojingesnis. Užgavėnių persirengėlių suskirstytos komandos traukė virvę, šokinėjo su maišais, važinėjo  rogutėmis. Ir visgi, kaip ir priklauso, visas rungtis laimėjo Kanapinio komanda. Virvės traukimo varžybose galynėjosi gimnazijos Direktoriaus ir tėvelių  jungtinės komandos. 

       Vaikai tėveliams pašoko užgavėnių šokius: „Žydų šokį“, „Meškutė“, padainavo čigonų dainą. Vaišinomės darbuotojų iškeptais skaniais blynais, Lašininio likusiais  lašinukais. Pagaliau pasigrožėję gražuole More, uždegėm. Ją deginant prašėm, šaukėm,  kad greičiau žiema iš Pieštuvėnų pasitrauktų.

 

Auklėtoja Danutė Kederienė. Foto>>

 
 

2018-02-13 1918 m. vasario 16 diena – ypatinga data visai mūsų tautai: po daugelio metų vėl buvo atkurta Lietuvos nepriklausomybė. O šių metų vasario 16-ąją sukanka lygiai šimtas metų mūsų valstybei. Šios datos negalėjome nepaminėti ir mes – Stakliškių gimnazistai. Visą dieną 5-10 klasių mokiniams mokykloje vyko netradicinės pamokos. Užduotis rūpestingai ruošė ir renginį vedė IIIg ir IVg mokiniai, padedami mokytojų. Visi dirbo noriai, susikaupę.

   Dailės mokytoja Lina Andriukevičienė paskirstė 10-tos klasės mokinius į keturias grupes ir išdalino planšetinius kompiuterius kartu su popieriaus lapais, kuriuose buvo klausimai ir kryžiažodžiai. Mokyklos pirmojo aukšto fojė laukė iškabintos nuotraukos. Jose įamžinti Lietuvos istoriniai objektai ir įvykiai. Fotografuojant nuotraukas, vaizdai atgijo tikrąja to žodžio prasme – objektai, žmonės iš nuotraukų pradėjo judėti ir „lįsti“ iš pačios fotografijos. Virš jų atsirasdavo trumpi tekstai, kuriuose buvo atsakymai, skirti kryžiažodžiams išspręsti. Lepelionių piliakalnis, arba kitaip vadinama „Napoleono kepure“, Baltijos kelias ir įvairūs paminklai – tik dalis objektų, kurie buvo fotografijose. Mokiniai, vieni kitiems padėdami, įveikė visas problemas ir išsprendė kryžiažodžius. 7-8 klasių mokiniai taip pat galėjo išmėginti šias naująsias technologijas interaktyviajame muziejuje, kaip ir 10-os klasės mokiniai. Užduotis ta pati – naudojantis planšetinių kompiuterių kameromis reikėjo rasti atsakymus kryžiažodžiams išspręsti. Medžiaga – sukabintose nuotraukose pirmajame ir trečiajame mokyklos aukštuose. Visas problemas įveikė. Interaktyvųjį muziejų išmėgino ir 5-6 klasių mokiniai. Jiems sekėsi sunkiau, kadangi tai yra naujosios technologijos ir apie tokį tipo muziejų tikriausiai nebuvo girdėję. Tačiau mokiniai labai stengėsi ir užduotį įveikė.

   Tuo tarpu pradinėse klasėse 11-tos klasės mokiniai vedė viktoriną. Buvo keturios grupės: „Lietuvaičiai“, „Lietuvai 100 metų“, „100“ ir „Penki nykštukai“. Stebėtina, tačiau beveik visi vaikai žinojo apie „Žalgirio“ mūšį bei tokias asmenybes, kaip: Jonas Basanavičius, Antanas Smetona, Simonas Daukantas ir dar daugiau. Vaikai tiek daug žinojo, kad net neužteko atsakymams skirtų eilučių ir teko rašyti kitoje popieriaus lapo pusėje. Kol vertintojai skaičiuodavo taškus, vedėja bendraudavo su vaikais, domėjosi, kaip jiems sekasi, ką mėgsta veikti ir žaisti. Viktoriną sudarė trys turai. Pirmojo turo metu daugiausiai taškų surinko grupės „Lietuvai 100 metų“ ir „Lietuvaičiai“.

II ture vaikai turėjo atspėti žymius senosios Lietuvos žmones, pavyzdžiui, Martyną Mažvydą ir jo mokomąją knygą „Katekizmas“. Deja, kai kurie klausimai vaikams buvo per sunkūs, todėl vedėjams teko improvizuoti – sugalvodavo matematinių ar kitų užduočių. Šiame ture daugiausiai taškų pelnė „100“ ir „Penki nykštukai“ grupės.

III ture buvo testiniai geografijos uždaviniai, tokie, kaip: seniausias ąžuolas Lietuvoje, koks arčiausiai Stakliškių miestelio esantis piliakalnis, giliausias Lietuvos ežeras ir t.t. Tačiau ir šiame ture kai kurie klausimai buvo sunkoki, tad vedėjams vėl teko improvizuot. Viktorina baigėsi ir I-ąją vietą laimėjo „Penki nykštukai“, II-ąją – „Lietuvaičiai“, III-ąją – „Lietuvai 100 metų“ ir IV-ąją – „100“. Vaikai buvo apdovanoti saildainiais, jiems šios pamokos patiko.

Po sėkmingai įveiktų užduočių pradinukai išskubėjo į Stakliškių vaikų darželį švęsti Užgavėnių. Juos pasitiko skambi muzika, žaidimai ir šokiai. Kartu linksminosi Lašininis su Kanapiniu. Jie tradiciškai traukė virvę, rungėsi tarp savęs... po visų išdaigų buvo išvaryta žiema, sudeginta Morė. Visi vaišinosi blynais ir saldumynais.

    Panaši veikla vyko informatikos kabinete – mokinių istorinių žinių patikrinimas. Kiekvienam mokiniui buvo paskirtaa skirtinga Lietuvos nepriklausomybės akto signataro nuotrauka. Ir jis turėjo surasti kiek tik galima daugiau svarbios informacijos apie tą žmogų ir pristatyti visai klasei. Iš viso buvo išdalinta 20 signatarų nuotraukų. Dauguma mokinių pasinaudojo planšetiniais kompiuteriais ir greitai surado visą informaciją.

   Mokyklos aktų salėje vis besikeičiantys mokiniai, susiskirstę grupėmis, dalyvavo edukacinėje viktorinoje „Kartu mes – Lietuva“. Čia jų laukė klausimai apie Lietuvos istoriją, gamtą, žymius žmones, muziką ir architektūrą. Visiems teko pasukti galvas, kad atsakytų į klausimus. Tačiau jie rado atsakymus ir į sudėtingiausius klausimus. Ši edukacinė viktorina – puikus būdas praplėsti savo žinias.

Visi mokiniai, dalyvavę šiose netradicinėse pamokose, skirtose paminėti Lietuvos nepriklausomybės šimtmetį, susipažino su išmaniosiomis technologijomis, įgijo naujų žinių. Kartu ieškojo informacijos ir atsakymų, sprendė problemas. Tai – neįkainojama patirtis.

 

IVg klasės korespondentai: Giedrius, Viktorija, Lina J., Lina K., Gintarė. Foto>>

 
 

2018-02-13 Mes, jaunoji karta,  augame bendraudami socialiniuose tinkluose: Facebook, MySpace, Twitter, Hi5 ir pan. Pastebime, kad ir mokykloje ugdymui(si) geriausiai pasitarnauja informacinės ir komunikacinės technologijos.  Juk gebėjimas mokytis (žinoti), gebėjimas veikti (kurti), gebėjimas būti (taikiai sugyventi) – tai ir yra šiuolaikinio jauno žmogaus ugdymo(si) siekiai. Be to, juk šiandienos ugdymas(is)  yra orientuotas į kompetencijų ugdymąsi.
      
Stakliškių gimnazijos gimnazistai vasario 13 dieną,  minėdami Lietuvos šimtmetį, dirbo  planšetiniais kompiuteriais   moderniame  tą dieną  gimnazijos fojė bei trečiajame aukšte įsikūrusiame Interaktyviajame  muziejuje. Mokiniai, naudodamiesi šiuo įrenginiu, turėjo galimybę gauti sparčią informaciją apie mūsų valstybę, įvairius valstybės objektus. Greitai surinkti reikiamą informaciją ir atlikti iš anksto parengtas užduotis, spręsti kryžiažodžius buvo išties patrauklu. Planšetinių kompiuterių teikiamos galimybės ir spartus informacijos srautas viliojo ne tik vyresniųjų, bet ir pradinių klasių mokinius. Juk  planšetės iš pirmo žvilgsnio išties įspūdingos: įrenginys leidžia naudotis internetu, skaityti elektronines knygas,  peržiūrėti vaizdo įrašus ir skaitmenines nuotraukas. Be to, jauni žmonės yra įpratę nuolat iš rankų nepaleisti išmaniųjų telefonų, o planšetiniai kompiuteriai turi liečiamą ekraną ir dėl to (bei dėl operacinės sistemos) jų valdymas panašesnis į telefono negu įprasto kompiuterio.

   Ko gero, Interaktyvaus muziejaus gimnazijoje  veiklos ir modernumo patrauklumą  tądien  lėmė pasirinkta  priemonė (planšetiniai kompiuteriai), skatinanti mokinių motyvaciją, aktyvinanti ir intriguojanti bei  gimnazijos mokytojų inovatyviai  kuriamas žinių atradimo scenarijus.

 

Rūta Augūnaitė, Stakliškių gimnazijos II g klasės mokinė. Foto>>

 
 

2018-02-12 Stakliškių gimnazijos pradinių klasių mokiniai pradėjo renginių savaitę Lietuvos 100-mečiui paminėti. Jai ruošėsi su atsakomybe ir dideliu noru – mokėsi eiles, dainavo, grojo. Tai padėjo jiems praplėsti žinias apie Lietuvos praeitį, jos istoriją, asmenybes.

  Šia proga mokinius pasveikino mokyklos direktorius Vygantas Kornejevas. Renginyje dalyvavę mokinių tėveliai džiaugėsi vaikais, renginiu.  Manome, kad tokie renginiai puoselėja vaikų meilę ir pagarbą Tėvynei  ir tikime, kad mūsų mokiniai užaugs tikrais Lietuvos patriotais.

 

Mokytoja Rasa Noreikienė. Foto>>

 
 

2018-02-12 Šių metų vasario 12 dieną IIg ir IIIg klasės mokiniai kartu su mokytoja Sidona Mankevičiene lankėsi Alytaus kolegijoje įsikūrusiame Europe Direct informacijos centre. Pamoką apie Europos Sąjungos valstybes vedė centro vadovė.  Mokiniai diskutavo apie Europos Sąjungą, dalinosi savo žiniomis bei mintimis, aktyviai dalyvavo viktorinoje ir gavo įvairių dovanų. Prisiminė kadaise žinotus faktus bei sužinojo daug naujų dalykų, kurie, be abejonės, ateityje pravers.

 

Sidona Mankevičienė. Foto>>

 
 

2018-02-12 Laikas, kai baigėme mokyklas jau seniausiai nušuoliavo dideliais žingsniais, atmintyje palikdamas įvairius prisiminimus. Tik sutikę klasės draugą galime trumpam akimirkomis sugrįžti į prisiminimus, kai krėsdavome pokštus mokytojams, išdykavome, mokėmės, nors pastarąjį prisiminimą turbūt mažiausiai prisimename. Stakliškių gimnazijoje šį savaitgalį turėjome puikią galimybę sugrįžti į savo mokyklą – praleisti naktį kartu su mokytojais, mokantis, sportuojant, juokaujant, dalijantis prisiminimais...

   Penktadienio vakarą į gimnaziją susirinko apie pusšimtis tėvelių ir mokytojų, pasiruošusių dar kartą praverti mokytojo klasės duris ir pasimokyti. Mokytojai Lina Andriukevičienė, Dalė Stankevičienė, Rasa Noreikienė ir Vidas Noreika paruošė šiuolaikines pamokas tėveliams. Po pamokų laukė didžioji pertrauka ir naktiniai pietūs. Skautų vadovė Marija Grabauskienė pakvietė visus į kiemą pasivaišinti koše virta ant laužo bei skania aviečių arbata. Dūmo kvapo persmelkti leidomės į protų mūšį. Mokytoja Laima Pyragienė net ir laikrodžiui mušant 2 valandą neleido protui ramiai snūduriuoti. Įvairios mįslės, minklės, sukti klausimai įtraukė kiekvieną azartiškai dalyvauti. Ir kaip gi mokykla be kūno kultūros?.. Dauguma tėvelių ir mokytojų pasiruošę sportiškai dalyvavo estafečių, kvadrato, krepšinio rungtynėse. Linas Kamblevičius neleido nei vienam tinginiauti, palaikė gerą nuotaiką. Ir čia dar nebuvo pabaiga... Paryčiais laukė šokio pamokos. Mokytojos Rasa Noreikienė ir Sonata Labutienė mokė liaudiškų šokių, o po pamokų jau šoko kas kaip moka... O ryto sulaukę dar ilgai nesinorėjo skirstytis namo, visi dalinomės įspūdžiais ir prisiminimais.

    Renginyje dalyvavusi mama Aurelija Butkevičienė sakė: „Mums, tėvams, ir svarbu, ir įdomu toks renginys. Mes turime galimybę pažinti ir ilgiau pabendrauti su mūsų vaikus mokančiais mokytojais, giliau susipažinti su veiklomis, pamokos darbais ir naujausiomis technologijomis, kurios naudojamos ugdymo procese. Ši naktis buvo kupina ir mokslo, ir linksmybių. Rytas atėjo taip greitai, kad išaušus visai nesinorėjo namo“.

   Niekada nevėlu vėl sugrįžti į mokyklą. Mokykloje smagu! Tikimės, kad naktis mokykloje su tėveliais taps tradiciniu renginiu, o tėvelių iniciatyva gims daugiau bendrų veiklų, įtraukiant ir mokinius.

 

Vygantas. Foto>>

 
 
 
 
 
 

2018-02-08 Vasario 8 dieną mes, Stakliškių gimnazijos vyresniųjų klasių mokiniai, vykome į „Litexpo“ parodų rūmus Vilniuje. Aplankėme parodą „STUDIJOS 2018“. Tai 16-oji tarptautinė mokymosi, žinių ir karjeros planavimo paroda. Atsinaujinusi, išaugusi ir teikianti dar daugiau galimybių. Parodos moto – renkuosi pažangią Lietuvą! Ši paroda kasmet sutelkia dešimtis tūkstančių moksleivių, planuojančių savo ateitį. Paroda STUDIJOS kasmet lankytojus traukia savo informacine, kūrybiška ir dinamiška aplinka. Kiekvienas atvykęs į parodą turi galimybę pasikonsultuoti dominančiais klausimais apie įvairias studijas, universitetus, egzaminus ir kitus su mokslais susijusius dalykus. Mes turėjome galimybę apsilankyti prie visų universitetų, kolegijų, profesinio ugdymo mokyklų ir kitų mokymosi įstaigų stendų, sužinoti daug informacijos apie mus dominančią karjeros sritį. Be to, mūsų gimnazijos aštuntokai ir devintokai gavo užduotį apsilankyti prie visų parodoje esančių stendų ir surinkti kuo daugiau informacijos apie įvairias mokymosi įstaigas. Ši užduotis nebuvo labai lengva, bet mokiniai puikiai ją atliko. Tikimės, kad daugeliui iš mūsų ši studijų paroda padės surinktą, išklausytą informaciją panaudoti ateityje planuojant savo karjerą. Po parodos vykome į Signatarų namus, kur apžiūrėjome Lietuvos Nepriklausomybės aktą. Džiaugiamės, kad turėjome tokią galimybę apsilankyti ne tik parodoje, bet ir Signatarų namuose, ir už šią kelionę dėkojame mokytojoms Daivai Švedienei ir Sidonai Mankevičienei.

 

Austėja Sebeikaitė, IIg mokinė. Foto>>

 
 

2018-02-07 Stakliškių gimnazijos skautų teatras „Pykšt-Pokšt“ lankėsi Elektrėnų savivaldybės Beižionių mokykloje – daugiafunkciame centre. Skautai parodė spektaklį A. Gudelio „Žvaigždės vaikas“. Beižioniečiai negailėjo plojimų ir šypsenų jauniesiems „aktoriams“. Daugiafunkcinio centro vedėja J. Bekešienė padėkojo skautų teatro mokiniams ir padovanojo Elektrėnų ir Kaišiadorių krašto etnografinę-istorinę knygą ,,BUVOM“. Jos autorė Ona Rasutė Šakienė 10 metų rinko pasakojamąją tautosaką iš Elektrėnų ir Kaišiadorių krašto žmonių. Trumpai pabendravę prie arbatos puodelio atsisveikinome ir pažadėjome dar ne kartą susitikti.

 

Skautė Jovita Diškevičiūtė. Foto>>

 
 

2018-02-01 Renginys „Maži, bet stiprūs“, vykęs vasario pirmą dieną Stakliškių vaikų darželyje,  prasmingai įsiliejo į  visos Lietuvos Šimtmečio veiklos  trispalvės gamą, tris veiklos kryptis, atspindinčias esminę Šimtmečio istorinio pasakojimo nuostatą, kad Šimtmetis – tai ne konkreti data, o gyvybingi praeities, dabarties ir ateities ryšiai, reikalingi sėkmės istorijai kurti: Pažink. Švęsk. Kurk.

 Tokią veiklą vasario pirmą  dieną vykdė visa Stakliškių vaikų darželio bendruomenė (ne tik „Meškučių“ grupės vaikai, jų tėveliai, kiti šeimų nariai,  bet ir gimnazijos direktorius),  tęsdama Lietuvos Šimtmečiui skirtus renginius. 

   Sumanymas suvienyti visą bendruomenę bendrai veiklai, suburiančiai masinei iniciatyvai, stiprinančiai pasididžiavimą Lietuva,  buvo mūsų renginio sėkmės garantas, nes šiam renginiui buvo  ruošiamasi iš anksto:  darželinukų tėveliai namuose su vaikais gamino savo šeimos herbus.

 Renginio „Maži, bet stiprūs“ metu visi dalyviai susiskirstė į tris komandas: geltonųjų, žaliųjų ir raudonųjų. Komandos šauniai atliko įvairias užduotis: kas greičiausiai surinks dėlionę, pripūs daugiau balionų, pastatys aukščiausią bokštą. Vaikams teko prasminga užduotis- iškarpyti širdeles ir iš jų suklijuoti trispalvį šimtuką. Be to,  viena iš užduočių buvo papuošti arbatos puodelius Lietuvos inicialais. Šiuos pačių rankoms dekoruotus puodelius vaikai padovanos Stakliškių seniūnijos seneliams.

    Renginio metu vyko ne tik komandinis darbas,  bet ir skambėjo pačių atliekamos  dainos apie Lietuvą, o renginio refleksija vyko  vaišinantis trispalviu pyragu ir mamyčių paruoštomis vaišėmis.

  Džiugu, kad  vaikų darželio bendruomenės veikla  skatina įsitraukti ir aktyviai dalyvauti kuriant dabartį ir ateitį bei įprasmina nuostatą, kad svarbiausias Šimtmečio herojus – kiekvienas kuriantis Lietuvą žmogus.

 

Onutė Kamblevičienė, gimnazijos direktoriaus pavaduotoja ugdymui. Foto>>

 
 

2018-02-01 Vasario 16 – oji – Lietuvos valstybės atkūrimo diena. Kiekvienais metais mūsų gimnazijoje vyksta renginiai šiai šventei paminėti. Kadangi šiais metais Lietuva švenčia savo 100 – ąjį gimtadienį, mes, Stakliškių gimnazijos mokiniai, kartu su dailės mokytoja Lina Andriukevičiene, dalyvaujame viešųjų erdvių puošimo akcijoje „Vienybės žiedai“ (akcijos globėjas Prienų rajono savivaldybės meras Alvydas Vaicekauskas). Vadovaujami mokytojos, sukūrėme instaliaciją „Žydinti Lietuva“.

   Gimnazijos pirmojo aukšto galerijoje jau nuo vasario 3 dienos atidaryta 5-12 klasių mokinių meninių darbų paroda „Piešiu Lietuvą‘‘. Mokyklos langai išpuošti prieverpsčių karpiniais, nes nuo seniausių laikų prieverpstė laikoma vienu iš tautinių Lietuvos simbolių.

   Gimnazijos išorinei pastato daliai meistriškai sukurtas užrašas „100 – Lietuvai“ (dėkojame darbininkui Sigitui). Net ir vakare šis užrašas  matomas iš tolo, nes prie akcijos prisijungęs  fizikos mokytojas Vidas Davičikas, „šviesos dailininkas“, greitai įgyvendino sumanymą ir pavertė jį šviečiančia šimtmečio šventės simbolika.

 

Gabrielė Kamblevičiūtė, IIg klasė. Foto>>

 
 

2018-01-31 Antroje klasėje vyko netradicinė dailės pamoka. Mokiniams buvo duota užduotis – iš pateiktų medžiagų pastatyti pilį. Kaip tai padaryti? Komandoje reikėjo susitarti, kas kokį darbą atliks. Ne vienam norėjosi ir vadovauti, ir savo išmintį parodyti.

   Prasidėjus statymo darbams aistros aprimo. Komandų nariai stengėsi pastatyti kuo tvirtesnę pilį. Įtampa augo, kai darbo pabaigoje pilys pradėjo svyruoti it norėdamos nuvirsti.

   Reikėjo išgirsti vaikų džiaugsmą, kai jų pastatytos pilys išstovėjo nustatytą laiką. Vienai komandai pavyko pastatyti labai tvirtą pilį, ją apžiūrėdami gyrė kitų komandų nariai.

    Aptarus darbą, mokiniams paaiškėjo klaidos. Jie jau planavo, ką kitą kartą darys kitaip ir prašė daugiau tokių įdomių pamokų.

 

Mokytoja Rasa Noreikienė. Foto>>

 
 

2018-01-30 2018 m. sausio 30 d. Prienų Justino Marcinkevičiaus viešojoje bibliotekoje įvyko Lietuvos mokinių meninio skaitymo konkurso rajoninis etapas, skirtas Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui paminėti. Konkurso tikslas - skatinti mokinius domėtis lietuvių literatūra, ugdyti kūrybišką, iškalbingą asmenybę.

   Į Lietuvos mokinių meninio skaitymo konkurso rajoninį etapą Prienų Justino Marcinkevičiaus viešojoje bibliotekoje keliavo Erikas Kasparas Balsevičius (5 kl.), Šarūnė Bendaravičiūtė (6 kl.), Darius Karpičius (6 kl.), Gabrielė Kamblevičiūtė (IIg), Aistė Šalomskaitė (IIIg), Agnė Šermukšnytė (IIIg).

   Skaitovus vertino komisija: Elvyra Kasperavičienė - Elektrėnų „Versmės“ gimnazijos lietuvių kalbos mokytoja metodininkė, komisijos pirmininkė, Dalia Bredelienė – Prienų Justino Marcinkevičiaus viešosios bibliotekos metodininkė, Renata Pavlavičienė – Prienų rajono savivaldybės administracijos švietimo skyriaus vyriausioji specialistė, Danutė Stankevičienė – Prienų švietimo centro direktorė.

   Dalyviai buvo vertinami dviejose amžiaus grupėse: 5-8 ir 9-12 klasių. Konkurso dalyviai buvo apdovanoti padėkomis, nugalėtojai – diplomais ir rėmėjų dovanomis.

Sveikiname Lietuvos mokinių meninio skaitymo konkurso rajoninio etapo III-iosios vietos nugalėtojus: 6 klasės mokinį Darių Karpičių (ruošė lietuvių kalbos ir literatūros vyresnioji mokytoja Germina Jasinskaitė-Gurskienė) ir IIg mokinę Gabrielę Kamblevičiūtę (ruošė lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja metodininkė Birutė Dičkuvienė).

 

Vyresnioji mokytoja Germina Jasinskaitė-Gurskienė. Foto>>

 
 

2018-01-25 Sausio 25 dieną vyko 1-4 klasių mokinių estafečių varžybos.  Visi pradinukai buvo paskirstyti į tris komandas. Sportininkai energingai varžėsi kamuolio ridenimo  ir kamuolio varymo apie kliūtį,  kamuoliukų pernešimo, šuoliukų su lankais ir įvairių kliūčių įveikimo  estafetėse.

   Buvo siekiama ne tik ugdyti vikrumą, greitumą, orientaciją, bet ir skatinti vaikų bendradarbiavimą. Netrūko geros nuotaikos, azarto, kovingumo...

    Estafečių varžybų nugalėtojais tapo antros komandos pradinukai. Jiems buvo įteikti diplomai.

 

Mokytoja Sonata Labutienė. Foto>>

 
 

2018-01-24 Sausio 24 dienos vakarą „Knygos teatro“ kūrybinė grupė (aktoriai – Redita Dominaitytė, Aura Garmutė, Dalius Skamarakas) pakvietė į Prienų kultūros centrą visus tuos, kas neabejingi teatralizuotiems lietuvių literatūros autorių skaitymams.

   Tų teatralizuotų skaitymų dalyviai buvome ir mes, Stakliškių gimnazijos II-IVg klasių mokiniai, grupelė mokytojų bei gimnazijos direktorius, – žiūrėjome spektaklį „Pakalnučių metai“ (pastatytą pagal rašytojos Jurgos Ivanauskaitės novelių knygą), skirtą jos 55-erių metų sukakčiai paminėti.

    Spektaklis „Pakalnučių metai“ pastatytas pagal rašytojos noveles „Koncertas Nr. 1“, „Labai nemalonus atsitikimas“ ir „Pasiaiškinimas“ iš debiutinio  novelių rinkinio. Aktoriai spektaklio metu vidines veikėjų dramas atskleidžia per melodiją, aromatą, spalvą ar lytėjimą. Kiekviena detalė, kaip ir rašytojos J. Ivanauskaitės kūryboje, čia tampa ypatingai svarbi. Spektaklio vaizdai nuolat persipina ir slenka per veikėjų tekstą, žaisdami bei kurdami neįprastas, vaizduotę žadinančias scenas: trys skirtingi gyvenimai, trys aktoriai ir trys jų išgyventos istorijos - muzika, meilė ir mirtis...

   Visą spektaklį neapleido įspūdis, kad, ko gero, tik toks dinamiškas novelių  pateikimas gali būti patrauklus net ir mums, jauniesiems žiūrovams. Profesionali aktorių vaidyba, be abejo, sužavėjo daugelį bei paskatino  pasidomėti Jurgos Ivanauskaitės kūryba.

 

Gabrielė Tocionytė, II g klasės mokinė. Foto>>

 
 

2018-01-23 Ar gali jaunas žmogus padaryti pokytį aplinkosaugos srityje? O kas svarbiau – gimtoji ar užsienio kalba? Kaip manai, kokios naujos darbo formos tavęs laukia ateityje? Ko reikia, jog pagaliau įsimintume ir suprastume, kuo Europos Parlamentas skiriasi nuo Europos Komisijos? Turi nuomonę šiais ir begale kitų klausimų? Pasidalink ja!

Jau startavo „Įsitrauk“ apklausa, kuria siekiama surinkti jaunų žmonių nuomonę švietimo, pasiruošimo darbo rinkai, pagalbos migrantams, aplinkosaugos ir kitose srityse. Po pavadinimu „Įsitrauk“ slepiasi struktūrinio dialogo procesas – tai prasmingas pokalbis tarp jaunų žmonių ir sprendimų priėmėjų tiek vietos, nacionaliniu ir europiniu lygmenimis. Šiais ir ateinančiais metais klausiame: „Jaunimas Europoje: kas toliau?“ 

   Ši apklausa yra viena svarbiausių viso proceso dalių, kadangi remiantis ja toliau bus formuojamos rekomendacijos ES institucijoms, šalims bei savivaldybėms, siekiant, jog jaunų žmonių gyvenimas Europoje būtų geresnis! Susipažinti su visu procesu ir užpildyti apklausą galite www.įsitrauk.lt! Beje, kas 10-tas užpildęs apklausą, laimės šaunių prizų!

 
 

2018-01-17 PRIENŲ R. STAKLIŠKIŲ GIMNAZIJOS INFORMACIJA ABITURIENTAMS, MOKYTOJAMS, TĖVELIAMS

STAKLIŠKIŲ GIMNAZIJOS ADMINISTRACIJA YRA PASIRUOŠUSI KIEKVIENĄ DIENĄ PRIIMTI BET KURĮ SAVO BENDRUOMENĖS NARĮ, KURIAM REIKALINGA MŪSŲ PAGALBA.

 

Plačiau>>

 
 

2018-01-16 Stakliškių gimnazijos trečiokai lankėsi Prienų priešgaisrinėje gelbėjimo tarnyboje edukacinėje programoje. Mokiniai išklausė pasakojimą apie ugniagesių darbą, sužinojo kaip kyla gaisrai, kokius pavojus jie sukelia, kaip elgtis gaisro atveju. Urtės tėtis, Darius Butkevičius, aprodė patalpas: sporto salę, virtuvę, poilsio kambarį. Po to nusivedė prie gaisrinės mašinos. Mokiniai ir replėmis metalą karpė, ir metalinį vamzdį spaustuvais spaudė, ir matavosi ugniagesių aprangą. Didžiausią įspūdį vaikams paliko pasivažinėjimas gaisrine mašina. Pasibaigus „pratyboms“ mokiniai padėkojo D. Butkevičiui už puikią pamoką.

 

Mokytoja Marija Grabauskienė. Foto>>

 
 

2018-01-12 Sausio 13-oji Lietuvoje minima kaip Laisvės gynėjų diena, pagerbiant žuvusiuosius 1991 metų sausio 13 dieną per sovietų kariuomenės veiksmus Vilniuje. Tai Laisvės gynėjų diena, šiandien jau suprantama kaip pergalės diena.

    Ir šiemet Stakliškių  gimnazija  dalyvavo pilietinėje akcijoje „Atmintis gyva, nes liudija“, todėl sausio 12 d.  pirmosios pamokos pradžioje mokyklos languose sužibo žvakelių šviesa, o mokytojai dalijosi su mokiniais žiniomis bei prisiminimais apie  siaubingą 1991 m. sausio 13-osios naktį. Ilgosios pertraukos metu gimnazijos bendruomenė susirinko tam, kad, plevenant žvakelėms ir skambant dainoms apie laisvę, prisimintų ir paminėtų aukas, žuvusias dėl mūsų visų laisvės, pagerbtų jas tylos minute.

   Po vidurdienio gimnazijos sporto salėje vyko krepšinio varžybos, šiai dienai paminėti. Jose dalyvavo septynios komandos. Dėl pergalės varžėsi ne tik Ig ir III g klasių, tačiau savo jėgas išbandė ir abiturientai bei  jau mūsų mokyklą baigę mokiniai. Su jais varžytis panoro ir tėvų bei mokytojų komandos. Visgi šį kartą stipriausieji pasirodė esą buvę mokyklos mokiniai.

   Vilniuje, šalia parlamento esančioje Nepriklausomybės aikštėje, penktadienio vakarą buvo uždegti atminimo laužai. Laužai degė ir prie televizijos bokšto bei šalia Lietuvos nacionalinio radijo ir televizijos pastato. Mes, Stakliškių gimnazijos bendruomenė,  uždegėme atminimo laužą savo  širdyse...

 

Rūta Augūnaitė, IIg klasės mokinė. Foto1>>  Foto2>>  Foto3>>

 
 

2018-01-09 Sausio 9 dieną  mes, Stakliškių gimnazijos vaikinų ir merginų komandos, dalyvavome Prienų sporto arenoje vykusiose  krepšinio varžybose „Trys prieš tris“. Smagu, kad namo grįžome  ne tuščiomis (vaikinai užėmė II-ąją, o merginos tapo pirmosios vietos laimėtojomis), o su krūtines puošiančiais medaliais ir plačiomis šypsenomis veiduose. Taip ir norėjosi sušukti: Mes - jėga!!!

 

Ieva Katkauskaitė, II g klasės mokinė. Foto>>

 
 

2018-01-08  Nors Kalėdų eglutės jau nupuoštos, kilogramai mandarinų suvalgyta, o ir Kalėdų senelio dovanos jaukiai surado savo vietą kiekvienuose namuose, tačiau švenčių džiaugsmas dar neišblėso... Mes vis dar  prisimename kalėdinį žiburėlį „Šv. Kalėdų belaukiant“, kuris vyko gruodžio dvidešimt antrą dieną.

     Mes, IIg klasės mokiniai, renginio organizatoriai, šiemet norėjome atgaivinti šio renginio tradiciją, kai vyresniųjų klasių mokiniai susirenka, kad galėtų ne tik pasidalyti gražiom laukimo akimirkom, bet ir pabūti drauge, savo kūrybiškumu ir idėjomis pradžiuginti vieni kitus.

  Visų pirma, gruodžio pradžioje kiekvienos klasės atstovai burtų keliu išsitraukė lapelius, kuriuose buvo surašyti veikėjai, įvykiai ir dainos. Visa tai buvo privaloma panaudoti  savo iš anksto parengtų pasirodymų metu. Kai visi pradėjo ruoštis, mes, organizatoriai, pradėjome galvoti, kai kuo kūrybiškiau galėtume vesti šį renginį. Tiesa, nuomonių būta daug ir įvairių, todėl nebuvo lengva susitarti. Visgi viską pavyko suderinti, todėl atėjus lemtingai dienai mes nekantriai laukėme renginio pradžios. Tikėjomės, kad viskas pavyks.

   Renginio pradžia buvo tikrai ypatinga, nes mokytojai dovanojo savo šiltą pasirodymą, kuris privertė visus pasijusti kaip namuose. Po šio pasirodymo „vadžias“ į savo rankas perėmėme mes,  gimnazistai.  Džiugu, kad visi pasirodymai buvo išties kažkuo ypatingi: vieni žavėjo šiluma, kiti linksmumu, treti drąsa. O renginio akcentu tapo šuo Brisius, juk šie metai - Geltonojo šuns metai.

     Ko gero, nieko nėra gražiau už mokėjimą būti kartu, dalyti šypsenas, džiugesį, šilumą. Mums regis, šis kalėdinis žiburėlis buvo būtent toks. Vadinasi, tikslą pasiekėme...

 

Rūta Vasiliauskaitė, IIg klasės mokinė. Foto>>

 
 

2018-01-05 Mes, Stakliškių gimnazijos IIg klasės mokiniai, gruodžio 8 dieną vykome į Vilniuje esančią Valstybinę saugomų teritorijų tarnybą, kur vyko respublikinio projekto „Kelionė po Lietuvą“ baigiamoji konferencija. Jos metu mokiniai iš dešimties Lietuvos mokyklų pristatė pačių sukurtus tris minutes trunkančius informacinius filmukus apie pasirinktą nykstantį  savo krašto objektą.

   Mūsų pasirinktas objektas - Medžionių piliakalnis, esantis Medžionių kaime, Stakliškių seniūnijoje, Prienų rajone. Rinkdami medžiagą ir kurdami video filmuką apie šį piliakalnį išties turėjome  nemažai įdomios veiklos. Gerai, kad dar yra žmonių, menančių šio piliakalnio istoriją: apie jį mums daug papasakojo Adelė Smilinskienė (85 m.), gyvenanti netoli piliakalnio ir atmenanti gražią jo istoriją.

Dalyvavimas šiame respublikiniame projekte sutelkė mūsų klasę kūrybinei veiklai, o ir patirtis, kurią įgijome konferencijoje, yra neįkainojama. Žinoma, smagiausia buvo gauti padėkos raštus iš pačios Etninės kultūros ugdytojų sąjungos pirmininkės Rūtos Čėsnienės rankų.

 

Justina Bagušinskaitė, IIg klasės mokinė. Foto>>   Video>>

 
 

2018-01-04 Stakliškių gimnazijos mokinių sukurtas besmegenis, klausiantis, kada gi bus žiema, dalyvavo Prienų rajono savivaldybės organizuojamame konkurse „Senių besmegenių sąskrydis“. Tirpstantį ir dėl to nerimaujantį senį besmegenį kūrė visa mokykla. Mūsų kurtas senis besmegenis puoš Prienų aikštę iki sausio 6 dienos.

   Gruodžio 29 dieną buvom pakviesti į nugalėtojų apdovanojimo šventę Prienų kultūros ir laisvalaikio centre. Ačiū visiems mokiniams ir mokytojams, ūkio dalies darbuotojams prisidėjusiems prie šios gražios iniciatyvos.

 

Dailės mokytoja metodininkė Lina Andriukevičienė. Foto>>

 
 

2017-12-22 Gruodžio 22 d. mokykloje vyko pradinių klasių Kalėdinės eglutės šventė. Mokiniai labai laukė ir aktyviai ruošėsi šiai šventei. Jiems padėjo jų mokytojos ir tėveliai, kurie pasirūpino puikiomis šventinėmis kaukėmis. Į šventę atvyko nuostabioji Elfė. Ji su mokiniais vaidino, šoko, dainavo, kol sulaukė Kalėdų senelio. Senelis atvežė pilnus maišus dovanų, kartu visi linksminosi. Šventės pabaigoje mokyklos direktorius padėkojo ir kiekvienai klasei įteikė po krepšį saldainių ir stalo žaidimų.

Mokytoja Dalė Stankevičienė. Foto>>

 
 

2017-12-22 Gražia tradicija Stakliškių gimnazijoje prieš mokinių žiemos atostogas tapęs  kalėdinis koncertas ir šiemet suskambo  ne tik muzikos garsais, bet jaukia galimybe realizuoti idėjas bei pabūti kartu, pasidalyti laukimo ramybe, dovanoti šilumą ir šypsenas, palinkėti gražių artėjančių švenčių vieni kitiems.

   Gimnazijos aktų salėje tą popietę susirinko gausus būrys  žiūrovų. Susirinkusius džiugino mažųjų bei vyresniųjų mokinių choro dainos, o smagų šokį dovanojo mokyklos šokėjai. Šventę nuskaidrino ir šaunieji mūsų gimnazijos muzikantai. Prasmingi linkėjimai liejosi iš šventės svečių lūpų. 

   Šiemet šio renginio vedėja buvo Audronė, buvusi mūsų mokyklos mokinė, kurios noras dovanoti visiems šventinę nuotaiką tarsi patvirtina mintį, kad viskas, kas gražu, niekur nedingsta, neišnyksta, jei to norime patys.

 

IIg klasės mokinė Rūta Augūnaitė. Foto>>

 
 
 
 

2017-12-21

Juk nesvarbu, kad šalta, kad žiema,

Ir tyliai žemė po sniegynais miega…

Per Kalėdas lai visa gausi šeima

Į vieną gražų būrį susibėga!

   Prieš Šv. Kalėdas Pieštuvėnų darželio  vaikučiai subūrė tėvelius, sesutes, broliukus, lyg vieną gausią šeimą, į nuoširdumo ir grožio kupiną kalėdinį karnavalą. Šis šventinis vakaras buvo ypatingas, nes mažuosius aktorius – fėjas, princeses, kiškučius, nykštukus, karvytę, pelytę, nindzę, laputes -  aplankė elfė Ela. Įkvėpti elfės geros nuotaikos, vaikučiai visos šventės metu buvo linksmi, nutrūktgalviški ir švelniai kalėdiškai patrakę.

   Žaidimai, eilėraščiai, dainelės ir puiki susirinkusiųjų nuotaika lydėjo viso renginio metu. Šventės pabaigoje dar šiltesnę atmosferą padėjo sukurti Elos ir Kalėdų senelio dalinamos dovanos bei pasivažinėjimas Kalėdų senelio rogėmis.

 

Mažųjų tėveliai. Foto>>

 
 

2017-12-20 Mes, IIg klasės gimnazistai, jau keleri metai iš eilės rengiame gerumo akciją pradinukams. Juk amerikiečių aktorė  ir dainų autorė Dale Evans Rogers yra pasakiusi:,, Kalėdos, mano vaike, yra meilė veiksme. … Kiekvieną kartą kai mylime, kiekvieną kartą kai duodame, yra Kalėdos“. Suvokdami tai, kiekvienais metais vykdėme daug įvairiausių veiklų: gaminome žaisliukus, organizavome kalėdinius šokius, gražinom puodelius Stakliškių bendruomenės eglei įžiebti, o šiais metais sugalvojome neįprastą užduotėlę vaikams. Kadangi dauguma žmonių šiais laikais susirašinėja tik sms žinutėmis, o laiškai yra seniai pamiršti, sugalvojome atgaivinti šią tradiciją ir pradinukus mokėme rašyti laišką. Dauguma jų laišką rašė savo draugams. Nustebino mažųjų mokinukų susikaupimas, neprasprūdo pro mūsų akis gražių žodžių gausa bei mieli piešiniai. Buvo labai įdomu stebėti, kad daugelis, pirmą kartą rašantys laiškus, tai darė lengvai, su užsidegimu. Viliamės, kad galbūt kada nors jie jau patys, niekieno neraginami, parašys gražų kalėdinį laišką žmogui, įdės į voką, užklijuos ir pasiųs paštu kaip savo meilės ir ilgesio ženklą.

 

Ieva Katkauskaitė II g. Foto>>

 
 

2017-12-19 Gruodžio 19 dieną trečioje klasėje vyko neįprasta dailės ir technologijų pamoka. Pamoką vedė Viktorijos mama Jurgita. Mama į klasę atsinešė jau iškeptų įvairiausių formų meduolių. Pamokino mokinius kaip pasigaminti glajų meduolių marginimui. Pasirinkę norimą figūrėlę vaikai kibo į darbą.

Baigę darbą, pasidžiaugę gautu rezultatu, mokiniai padėkojo mamai Jurgitai už pačią „skaniausią“ ir „saldžiausią“ pamoką.

 

Mokytoja Marija Grabauskienė. Foto>>

 
 

2017-12-18 Baigėsi 2017 m. Stakliškių gimnazijoje vykdyta neformaliojo vaikų švietimo programa „Auk su futbolu“. Šios veiklos tikslas – skatinti vaikų fizinį aktyvumą. Paskutiniame užsiėmime jaunieji sportininkai lavino savo plaukimo įgūdžius „Tulpės“ baseine Birštone. Kitais metais programą planuojama tęsti nuo vasario mėnesio.

 

Mokytojas Marijus Makštutis

 
 

2017-12-14 Adventas - susikaupimo ir rimties metas. Laikydamiesi senovės tradicijų žmonės neorganizavo šokių, dainuodavo tik adventines dainas ir didžiuosius darbus pasilikdavo atlikti po didžiųjų švenčių. Kad šios tradicijos neišnyktų, Pieštuvėnų bendruomenė ėmė ir suorganizavo Adventinę vakaronę. Senovinių darbų mus pamokė kaimo moterys. Matėme, kaip plėšomos plunksnos, kaip verpiama ir kaip vejami siūlai. Programą paįvairino ir Pieštuvėnų moterų ansamblis, Pieštuvėnų darželio auklėtiniai, Stakliškių gimnazijos (tiek vyresniųjų, tiek mažesniųjų) chorai. Sužinojome, kokias dainas vadiname adventinėmis, kokių papročių laikydavosi mūsų seneliai, kokius žaidimus žaisdavo.

    Dėkojame organizatoriams už šį renginį.

Agnė Šermukšnytė, III G klasė

 

 
 

2017-12-14 Gruodžio 14 – ąją šeši mūsų mokyklos IVg klasės mokiniai dalyvavo kalėdiniame tinklinio turnyre Prienuose. Tarp penkių mūsų rajono mokyklų turėjome pripažinti stipresnius varžovus – mes užėmėme garbingą IV – ąją vietą ir džiaugėmės gautu saldžiuoju prizu. Nors ir netapome čempionais, didžiuojamės, kad galėjome dalyvauti ir atstovauti savo mokyklai.

 

IV g klasės mokinė Viktorija Švelpaitė

 
 

2017-12-12 Gruodžio 12 dieną Stakliškių gimnazijoje pirmojo aukšto galerijoje atidaryta Linos Kimbirauskaitės personalinė dailės darbų paroda.

   Sveiki. Esu Lina Kimbirauskaitė. Piešti pradėjau nuo vaikystės. Rimčiau daile susidomėjau būdama 10-ties metų. Stengdavausi tiksliai kopijuoti mėgstamus daiktus, todėl labai ilgai ieškojau savo saviraiškos.

    Šioje galerijoje jūs būtent ir matote mano saviraiškos paieškas. Pateikiu dviejų tipų darbus. Tai tradicinės grafikos darbai, sukurti dailininkų šventei „Inktober“ . Kiti mano darbai yra kompiuterinės grafikos piešiniai. Kompiuterinė grafika nėra lengva, tačiau man ji be galo įdomi, nes turi savo privalumų. Tikiuosi - jums patiks mano darbai.

 

Lina Kimbirauskaitė, IVG klasė. Foto>>

 
 

2017-12-12 „Mūsų pasirinktas objektas - Medžionių piliakalnis, esantis Medžionių kaime, Prienų rajone“,- tokiais žodžiais mes, Stakliškių gimnazijos IIg klasės mokiniai, pradėjome savo pristatymą Vilniuje, respublikinio projekto „Kelionė apie Lietuvą“ dalyvių konferencijoje. O viskas prasidėjo dar lapkričio mėnesį, kai, paskatinti auklėtojos O. Kamblevičienės, nutarėme dalyvauti šiame konkurse.

   Žinoma, visų pirma, aplankėme  piliakalnį. Patys drąsiausieji net  užkopė ant jo, nors aplink ir tekėjo upelis, plytėjo pelkė. Ir visai nebuvo gaila sugadintų „Nike“ sportbačių... Pastebėjome, kad nuo kalno atsiveria nuostabus vaizdas, o prisimintos istorijos apie kadaise čia gyvenusius ,,mažus žmones“ pažadino vaizduotę: dairėmės aplink ir įsivaizdavom stovinčią pilį, stūksantį kaimą, plušančius žmones...

   Apžiūrėję piliakalnį, pradėjome pačią sunkiausią misiją - rinkti informaciją. Iškilo problema, kai suvokėme, kad tos informacijos, deja, labai trūksta, todėl pakalbinome medžioniškę Adelę Smilinskienę, gyvenančią piliakalnio papėdėje. Jos gyvas pasakojimas  tapo mūsų projektinio darbo-filmuko apie Medžionių piliakalnį - svarbiausiu ir, drąsiai galime teigti, gyviausiu akcentu...

   Pristatydami savo projektinį darbą džiūgavom, kad turime šaunią auklėtoją, kuri yra mūsų varomoji jėga, paskatinusi dalyvauti ir šiame projekte. O ir mūsų pasirinkta tema buvo taikli, nes juk 2017 metai yra paskelbti kaip piliakalnių metai. Apgailestavome, kad  šio piliakalnio jau seniai niekas neprižiūri. Tėra senas, dar sovietmečiu pastatytas ženklas, liudijantis piliakalnio vardą, ir sutrešę laiptai. Pats piliakalnis ir jo papėdė apaugę krūmais ir žolėmis. „Esame jauni ir energingi, todėl norėtume prikelti šį nykstantį objektą naujam gyvenimui. Žinoma, reikia ne tik darbo rankų, bet ir šiokių tokių investicijų. Juk reikia sutvarkyti  piliakalnio aplinką: išpjauti krūmus, apšienauti piliakalnio prieigas, pagaminti naujus laiptus. Juk smagu būtų, kad piliakalnį daugelis žmonių galėtų pamatyti tokį, kokį užfiksavo savo piešinyje Irma, mūsų bendraklasė. Istorija turi būti gyva,- sakome mes, Stakliškių gimnazijos gimnazistai“,- tokiais žodžiais baigėme savo pristatymą konferencijoje ir labai tikimės, kad būsime išgirsti...

 

Rūta Augūnaitė, IIg klasės mokinė. Foto>>

 
 

2017-12-08 YOGIES susitikimą prisimenant

   Kai turėjome svečių iš užsienio, gimnazijoje vyravo kitokia atmosfera nei paprastai: visi šypsojomės, buvome pakiliai nusiteikę ir pasiruošę pagelbėti. Ir ne tik mūsų svečiai, bet ir mūsų mokiniai elgėsi draugiškai (Violeta).

   Buvo taip smagu klausytis mokinių kalbančių angliškai ir su jais pasišnekėti. Supratau, kad reikia ne tik kalbą gerai mokėti, bet ir gebėti palaikyti pokalbį. Pasirodė, kad bendravimas reikalauja nemažai pastangų (Viktorija).

   Žavėjausi svečiais, kurie tokie drąsūs ir atviri, kurie taip laisvai bendrauja ir šoka (Agnė).

   Labai susidraugavau su Jakubu ir Danieliu. Jie tokie linksmi, paprasti ir visai nepasipūtę. Toks jausmas, kad juos pažinočiau jau labai seniai. Pagalvojau, kad mes esame labai susireikšminę (Mantas).

   Italų humanistiniai požiūriai, begalinis švarumas ir tvarkingumas, turkų nuoširdumas ir atvirumas, britės organizuotumas ir tolerancija, čekų protingumas ir paprastumas – tai pamokos, kurių mokiausi gyvendamas ir bendraudamas su savo svečiais (Vakaris).

   Džiaugiuosi, kad Beatričė ir Thembi buvo tokios draugiškos su mano tėvais (Laura).

   Susiradau naujų draugų. Tikiuosi, ne vienai savaitei. Koks nuostabus jausmas draugystė! (Martynas).

   Man labiausiai įsiminė paskaita Kauno Technologijų Universitete. Labai patiko lektorius ir jo bendravimas su auditorija. Buvo įdomu išgirsti ir auditorijos nuomones (Lina).

   Nepamiršiu vakaro, kai pristatėme valgius, šokius ir žaidimus. Tiek daug sužinojau, buvo taip smagu, o kitomis dienomis bendraudamas išmokau kortų triukų (Ignas).

   Susiradau draugų, kuriuos tikiuosi aplankyti jų šalyse. Thembi ir Beatričę, kurios gyveno mano namuose, pamilo visa šeima. Visi drauge labai daug juokėmės. Sužinojau apie kitas šalis ir kultūras.  Sužinojau daug naujų dalykų ir apie savo mokyklą. Pabuvojau dar nelankytose Kauno ir Vilniaus vietose. Baigiantis susitikimui, visi jautėmės tokie artimi ir buvo taip sunku išsiskirti (Lina J.).

 

Mokytoja Jolanta Ručienė, projekto koordinatorė. Foto>>

 
 

2017-12-02 Koks gražus ir drauge keistas tas žmogaus gyvenimas. Vis bėgame, skubame ir dažnai neturime laiko ne tik aplink  esantiems, bet net  ir patys sau ...

   Ramų gruodžio 2 d.  vakarą į  Stakliškių Švč. Trejybės bažnyčią rinkomės tam, kad  stabtelėtume,  įsiklausytume į tai, ką Dievas nori mums pasakyti Advento metu. Susirinkome malda ir šlovinimu kartu laukti Kūdikėlio ir Karaliaus. Atėjome  pagarbinti To, kuris pasakė: „Aš esu Pasaulio Šviesa, kas ateina pas Mane, nebevaikščios tamsoj“. Ir giesmėmis, ir maldomis Šlovinimo vakarą garbinome ir aukštinome Dievą. Susikaupimo, ramybės ir    tylos minutės daugeliui, ko gero, buvo galimybė pabūti su pačiu savimi, su šalia esančiu, o  ir degančias žvakeles  sujungti į vieną didelę šviesą.

 

Gabrielė Kamblevičiūtė II g. Foto>>

 
 
 
 

2017-12-01 Gruodžio 1 dieną Stakliškių gimnazijos vyresnieji skautai lankėsi Vilniuje, Bažnytinio paveldo muziejuje. Čia jie dalyvavo edukacinėje programoje „Krikščioniški simboliai“. Bažnytinis paveldas – dailės kūriniai, liturginiai reikmenys, istoriniai dokumentai, knygos, išskirtiniai auksakalystės šedevrai – sudaro didelę ir ypač reikšmingą Lietuvos kultūros paveldo dalį. Mokiniai apžiūrėjo muziejuje sukauptus eksponatus, išklausė gidės pasakojimą apie muziejaus įkūrimą, sužinojo įvairių simbolių reikšmę. Vėliau kiekvienas susikūrė ir pasigamino savo simbolius, apžiūrėjo muziejaus rūsyje eksponuojamą parodą „Siuvinėtas dangus“, muziejaus kieme „pagrojo“  varpais. Skautai taip pat lankėsi Šv. Onos bažnyčioje, Katedroje.

 

Skautų vadovė M. Grabauskienė. Foto>>

 
 

2017-12-01 Gruodžio pirmą dieną gimnazijos pradinukai dalyvavo Prienų krašto muziejaus edukacinėje programoje „Duonos kelias iki stalo“. Mokiniai atidžiai klausėsi pasakojimo apie Prienų krašto rūbus, įrankius, buitį. Vėliau močiutė pakvietė  vaikus duonelės kepti. Vaikai ne tik klausė pasakojimo, bet ir patys dalyvavo duonelės kepime. Jie iš užminkytos tešlos formavo duonos kepaliukus, juose įspaudė savo vardo pirmąsias raides ir atidavė kepaliuką močiutėms. Močiutės įkepė duoną ir pasakojo vaikams apie duonos kelią iki stalo. Ir vėl vaikai ne tik klausė, bet ir buvo aktyvūs proceso dalyviai - sėjo, pjovė. Padirbėję išalko, todėl ir lašinukai, ir naminė duona, ir sūris su medumi, ir arbata buvo labai skanu. Labiausiai vaikus nudžiugino  skaniai kvepiantys, blizgantys duonos kepalėliai, kuriuos vežėsi namo.

    Dėkojame šiltai mus priėmusioms muziejaus darbuotojoms-močiutėms ir tėveliams.

 

Mokytoja Rasa Noreikienė. Foto>>

 
 

2017-11-28 Jau dvidešimtąjį kartą Kauno tautinės kultūros centras kvietė vaikus, jaunuolius ir jų šeimos narius tyrinėti savo giminės istoriją ir genealogiją, tapti šeimos metraštininkais, regioninio, istorinio ir kultūrinio savitumo saugotojais, tarpukario Lietuvos istorijos tyrinėtojais, nes šeima – maža bendruomenė, valstybės pagrindas, jos istorijos pamatas. Šių metų respublikinis projektas „Giminės medis - 2017“ buvo skirtas Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui paminėti. Projektu „Giminės medis - 2017“ buvo siekiama skatinti jaunimą domėtis savo šeimos, bendruomenės, valstybės praeitimi, saugoti tautos tapatumą, didžiuotis savo šeima, gimtąja šalimi, lavinant meninius, kūrybinius gebėjimus. Projekto dalyviai galėjo pasirinkti vieną ar keletą pateiktų kūrybinių darbų temų: Mano šeimos istorija“; „Šeimos relikvija ir fotografija“; „Giminės medis“; „Giminės herbas“.

    Šiais metais kūrybinius darbus pristatė daugiau nei 80 mokinių. Darbų paroda veikė Kauno tautinės kultūros centre 2017 m. lapkričio 3-29 dienomis.

Respublikinio projekto „Giminės medis - 2017“ parodos pristatymas, projekto apibendrinimas - konferencija, kūrybinių darbų konkurso dalyvių apdovanojimai įvyko 2017 m. lapkričio 28 d. 14:00 valandą.

    Šią dieną Kauno tautinės kultūros centre apsilankė ir Stakliškių gimnazijos mokiniai, kurie su etnokultūros būrelio ir lietuvių kalbos mokytoja G. Jasinskaite-Gurskiene dalyvavo edukaciniame užsiėmime „Metų ratas. Advento taku“. Aptardami advento laikotarpio papročius mokiniai diskutavo su edukatorėmis, atsakinėjo į pateiktus klausimus, gamino žvakes iš natūralaus bičių vaško, kurios simbolizuoja harmoningą gyvenimą, santarvę ir gėrį.

   Vėliau, t. y. 14:00 val., mokiniai prisijungė prie respublikinio projekto „Giminės medis - 2017“ dalyvių ir svečių, apžiūrinčių projekto–konkurso parodą. Projekto renginio apibendrinimo–konferencijos metu apie savo kūrybinius darbus, pastebėjimus, patirtį pasakojo projekto nugalėtojai ir dalyviai. Konferencijos metu savo kūrybinį darbą pristatė ir mūsų gimnazijos 7 klasės mokinė Eglė Parajackaitė, viena iš projekto–konkurso „Giminės herbas“ laureačių, kuri buvo apdovanota už domėjimąsi šeimos tradicijomis, gimtojo krašto istorija, už kultūros ir papročių puoselėjimą bei įprasminimą kūrybiniame darbe, dalyvavimą respublikiniame projekte „Giminės medis - 2017“, skirtame Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui paminėti. Renginio dalyvius ir svečius pasveikino Lietuvos bajorų karališkosios sąjungos Kauno krašto bajorų vadas Kęstutis Ignatavičius ir renginio organizatoriai bei rėmėjai. Visi dalyviai gavo KTKC padėkas, LBKS Kauno krašto bajorų ir KTKC dovanėles.

 

Lietuvių kalbos mokytoja Germina Jasinskaitė-Gurskienė. Foto>>

 

 
 

2017-11-27 Pasibaigė savaitę trukęs Erasmus+ projekto „Youth Olympic Games in European Schools” (YOGIES) partnerių susitikimas mūsų gimnazijoje. Sulaukėme draugų (10 mokinių ir 8 mokytojų) iš Karvinos gimnazijos Čekijoje, Urbino licėjaus Italijoje, Londono Regent koledžo Jungtinėje Karalystėje, Antalijos Has Okullari mokyklos Turkijoje.

   Susitikimo metu Stakliškių gimnazijoje mokymosi vizito dalyviai bei mūsų gimnazijos projekto komanda pristatėme savąsias šalis, mokyklas ir švietimo sistemas. Kauno Technologijų Universitete klausėmės Gavin Stewart paskaitos: „Jaunų žmonių verslumas ir galimybės darbo rinkoje” bei jau gimnazijoje vykusio seminaro metu vykdėme įvairias praktines užduotis (kūrėme strategijas savo verslui pradėti, rašėme CV, aiškinomės, kaip kiekvienoje šalyje įstoti į universitetą) skatinančias įsigilinti į išklausytą temą. 

   „Motyvacija mokytis ir požiūris į mokymąsi per kartas” – tokį tyrimą atlikome namuose, o Stakliškių gimnazijoje pristatėme jo rezultatus bei diskutavome, lygindami tėvų ir savosios kartos norą mokytis ir mokyklos svarbą mokymosi procese. 

   Į gimnaziją atvykę Prienų – Birštono „Vytauto” klubo krepšininkai kalbėjo apie krepšinio istoriją Lietuvoje, pristatė klubo pasiekimus, atsakinėjo į mokinių ir mokytojų klausimus, aiškino komandinio žaidimo svarbą siekiant pergalės bei organizavo krepšinio estafetes. Mokiniai ir mokytojai  tarptautinėse komandose rungėsi  tinklinio varžybose.

   Kultūrinės programos metu susipažinome su reprezentacinėmis Kauno vietomis bei jaukiomis ir įdomiomis senamiesčio vietelėmis, lankėmės Vilniuje bei Trakuose, surengėme vakaronę, kurios metu kiekviena šalis pristatė savo nacionalinę virtuvę, šokį ar dainą. Džiaugiamės, kad mūsų draugai žavėjosi gimnazijos mokinių ir mokytojų nuoširdumu, lietuviškų dainų ir šokių žinojimu ir puikiu atlikimu, lietuvišku maistu, ypač lietuviška duona ir sūriais. Ne kartą nuskambėjo įvertinimas, kad nėra ragavę skanesnių, o Lietuvos prisistatymą partneriai įvertino, kaip tikrą lietuviškos muzikos, dainų, šokių, tradicinio maisto bei šilto ir nuoširdaus bendravimo fiestą.

 

Lina Kimbirauskaitė, IV g klasės mokinė,

Jolanta Ručienė, projekto koordinatorė. Foto1>>  Foto2>>

 
 

2017-11-25 Šeštadienio popietę Stakliškių gimnazijoje vyko respublikinis renginys – „100-mečio programavimo valanda“, kurioje dalyvavo 4-8 klasių mokiniai. Buvo pateikta 10 užduočių: sudėlioti Lietuvos Nepriklausomybės akto tekstą, įvykdyti Dariaus ir Girėno skrydį per Atlantą, pagerinti Meilutytės rekordinį plaukimą, sukurti lietuvių tautinį šokį, įvardinti Prezidento Valdo Adamkaus nuopelnus ir kt. IT mokytojas padėjo mokiniams atliekant sudėtingesnes programavimo užduotis. Daugelį užduočių mokiniai įveikė savarankiškai. Renginio pabaigoje visi dalyviai buvo apdovanoti organizatorių  –  „bit&Byte” komandos atsiųstais  užduočių herojų atvaizdų lipdukais.

    Dėkojame direktoriaus pavaduotojai ugdymui O. Kamblevičienei, užregistravusiai dalyvius ir šio renginio vietą Stakliškių gimnazijoje.

 

Mokytojas Vidas Noreika. Foto>>

 
 

2017-11-24 Lapkričio 24 dieną, mūsų mokinės Lina Kimbirauskaitė ir Violeta Ivanovaitė dalyvavo  respublikiniame konkurse „Kita forma 2017“. Moksleivių darbai buvo  atrinkti ir išeksponuoti parodoje „Litexpo“.  „Mokykla 2017“ renginio metu, moksleiviai gavo padėkos raštus.

 

Mokytoja Lina Andriukevičienė. Foto>>

 
 

2017-11-22 Gimnazijoje svečiuojasi Erasmus+ projekto  „Youth Olympic Games in European Dchools“  dalyviai iš Jungtinės karalystės, Turkijos, Italijos, Čekijos.

   Įdomu, kaip šiose šalyse vyksta gamtamokslinis ugdymas, kokios patirtys, gebėjimai šios šalies mokinių.

Todėl  3g klasės mokiniai panoro pravesti integruotą biologijos–fizikos pamoką „Fizika biologijoje‘‘.  Mokiniai ( biologijos, fizikos grupės) ir svečiai buvo suskirstyti į grupes. Naudojant IT mokiniams buvo pateikiamos įvairios užduotys: kokie dalykai yra gamtamoksliniai, kas jungia juos,  kokius spindulius sugeria ir skleidžia žmogaus organizmas, apie regėjimo iliuzijas ir kt. Pamoka vyko dviem kalbomis: anglų ir lietuvių. Puikiai vertėjavo mokiniai  Agnė Šermukšnytė, stengėsi padėti Vakaris Vindziulis ir mokytoja Dalia Bartkienė.

    Ir svečiai, ir mūsų mokiniai labai stengėsi parodyti savo gamtamokslinius gebėjimus ir žinias. Įdomu buvo stebėti, kaip mokiniai tarpusavyje bendrauja, kokias emocijas patiria diskutuodami.

    Tikimės, kad ši pamoka jiems patiko, nes tai svečiams pirmoji pamoka Lietuvoje.

 

Mokytojai: D. Bartkienė, V. Davičikas. Foto>>

 
 

2017-11-14 Šiemet, spalio viduryje, kaip ir kiekvienas metais, Stakliškių gimnazijoje vyko prezidento rinkimai, kurių metu buvo išklausytas mokinių balsas. Mokiniai  slaptu balsavimu rinko gimnazijos mokinių prezidentą. Mokyklos mokinių prezidentu buvo išrinktas IIIg  klasės mokinys Vakaris Vindziulis.

   Tačiau tik vakar, lapkričio 14 dieną, įvyko mokinių prezidento inauguracija, kai senasis mokyklos prezidentas Martynas atsistatydino iš savo pareigų ir perleido jas naujajam prezidentui  Vakariui  Vindziuliui.

    Džiugu, kad taip jau sutapo, jog  būtent šią dieną  vyko ir naujojo mokyklos direktoriaus Vyganto Kornejevo inauguracija. Ką tik „įšventintus“  lyderius sveikino mokyklos choras.

   Mes, gimnazistai, permainas sutinkame su džiaugsmu ir linkime sėkmės, kūrybiškumo ir inovatyvumo.

                                                                                            

Rūta Vasiliauskaitė,   IIg klasės mokinė. Foto>>

 
 

2017-11-14 Mes, Stakliškių gimnazijos mokiniai, spalio 14 d. tęsėme paskaitų ciklo „Kuo renkiesi būti tu?“ klausymą ir susitikome su Klaipėdos savivaldybės bendruomenės sveikatos tarybos nariu, Klaipėdos narkotikų kontrolės komisijos nariu, Lietuvos blaivybės draugijos „Baltų ainiai“ Klaipėdos padalinio pirmininku Artūru Šiukšta.

    Šį kartą lektorius mums skaitė prevencinę paskaitą „Alkoholio liūnas“ ir supažindino su alkoholio pasekmėmis žmogaus organizmui. Sužinojome, kaip žmonės yra pripratinami prie svaigiųjų gėrimų vartojimo ir pamažu  tampa alkoholikais. Pasirodo, kad  nekaltas posakis „kultūringai gerti‘‘ ir yra pradžių pradžia, turinti seką-smukimą į alkoholizmo liūną. Paskaitos vaizdumas (skaidrės ekrane) liudijo šių dienų visuomenės realybę, skaudžią ir baugią.

    Tikimės, kad  paskaitų ciklas privers mus, jaunus žmones,  susimąstyti ir atkreipti dėmesį  į paauglių, suaugusių žmonių problemas bei suvokti, kokios yra  priklausomybių pasekmės. Juk, ko gero, daugeliui tikrai svarbu, pasak lektoriaus, netapti „24 val. TV žvaigžde“.

 

IIg klasės mokinė Rūta Augūnaitė

 
 

Svarbi informacija: Švietimo portalo www.emokykla.lt pasikeitimai

 

    Pranešame, kad pasikeitė Švietimo portalo domenas: pamirškite senąjį adresą http://portalas.emokykla.lt. Visa naudinga informacija mokytojams dabar – www.emokykla.lt.

 

   Siūlome visiems pedagogams registruotis Švietimo portale ir gauti net penkias nemokamas Microsoft Office 365 ProPlus licencijas ir programinę įrangą sudiegti asmeniniuose įrenginiuose.

  

   Kviečiame jungtis prie mūsų „Facebook“ grupės, kurioje jau yra susibūrusi nemaža bendruomenė: https://www.facebook.com/eMokykla/ .

 
 

2017-11-08 Stakliškių gimnazijoje įvyko Erasmus+ projekto “Verslumas mokyklose – naujų galimybių mokyme ir auklėjime kūrimas” (Nr. 2016-1-ES01-KA219-025279_2) antrasis tarptautinis partnerių susitikimas. Bendriausias partnerystės tikslas – verslumo skatinimas mokyklose. O konkretūs uždaviniai: pasidalinti gerosiomis patirtimis mokant verslumo; surinkti ir paskelbti jau turimus sėkmingai įkurto ir vystomo verslo pavyzdžius; pasikeisti sėkmingomis veiklomis ir metodikomis ugdant verslumą bei sukurti verslumo ugdymo mokykloje vadovą. 

   Susitikime dalyvavo atstovai iš 4 Lleidos miesto mokymo įstaigų (Katalonijos regionas, Ispanija), vykdančių mokymą pagal bendrojo ugdymo, bakalaureto ir profesinio rengimo programas. Šios mokymo įstaigos priklauso verslumo ugdymo mokyklose tinklui. Jų mokiniai ne tik teoriškai nagrinėja, tačiau ir praktiškai steigia verslo kompanijas, jas valdo ir stengiasi uždirbti realų pelną. Prekyba vyksta ne tik vietiniu, bet ir tarptautiniu lygiu, kai produktai parduodami mokyklose partnerėse.

Kiti partneriai atvyko iš Nachod miesto, privačios Mercurii Akademijos (Čekija). Akademijoje vykdomos trys studijų programos: bendrojo ugdymo, ekonomikos ir turizmo vadybos. Pagrindinį vaidmenį šioje partnerystėje vaidina Ekonomikos licėjus. Jame mokiniai kartu su mokytojais kuria firmas, kurios veikia mokslo metų laikotarpiu ir stengiasi išsilaikyti bei užsidirbti pelną.

   Susitikimo metu vykdėme tokias veiklas: kiekviena mokykla pristatė mokytojo ar mokinio (esamo arba buvusio) sėkmingai sukurto ir vystomo verslo pavyzdį. Pristatymą reikėjo parengti pagal tam tikrą schemą:  mokyklos, mokytojų įtaka verslo kūrimui,  įgytų žinių vertė jo vystyme, idėjos atsiradimo situacija, verslo plano kūrimo etapai, panaudoti resursai, sėkmės ar/ir nesėkmės. Visų pristatymai buvo labai konkretūs ir įdomūs, o bene didžiausią įspūdį padarė Mercurii Akademijos 12-oko įsteigtos filmavimo kompanijos veiklos, kuomet jo paslaugų kuriant reklamas jau prašo nacionalinė Čekijos televizija, o uždirbamas pelnas leidžia įsigyti pačių naujausių technologijų įrangą.  Mūsų gimnaziją atstovavo buvęs mokinys Lukas Švedas, pristatydamas savo audio ir video aparatūros verslą. Luko verslo atsiradimas - pavyzdys, kaip hobis tampa verslu. Antroji  projektinio susitikimo veikla – sėkmingo verslo vadovo, tinkamo naudoti kuriant ir vykdant verslo projektą, kūrimas. Verslo vadovą sudaro veiksmų seka įkuriant ir vystant  verslą bei indikatoriai, parodantys jo sėkmingumą ar nesėkmes. Trečioji projektinio susitikimo veikla – šiuo metu mokyklose vykdomų verslo projektų pristatymai. Mūsų gimnazistai pristatė pačių kuriamas, tautiniais kostiumais aprengtas lėles ir galimybes jas parduoti. Darbo sesiją baigėme pasirengimu video konferencijai, kuri vyks vasario mėnesį, kuomet  kiekvienos šalies mokiniai pristatys savo verslo idėją ir jos realizavimą.

   Stakliškių gimnazijos bendruomenė, dalyvaudama šioje partnerystėje, turi puikią progą pasimokyti, kaip motyvuoti mokinį ne tik ieškoti įsidarbinimo galimybių, bet paskatinti jį imtis savo verslo, kaip ugdyti mokinio savarankiškumą ir kūrybingumą, kaip gera idėja ir tinkamos žinios gali padėti puikų pagrindą nepriklausomam gyvenimui.

 

Projekto koordinatorės: Jolanta Ručienė ir Daiva Švedienė. Foto>>

 
 

2017-10-25 Praėjusį savaitgalį  Prienų Ąžuolo progimnazijos stadione šurmuliavo merginų futbolo festivalis ,,Live your goals“. Šio renginio esmė yra paskatinti merginas ir moteris dalyvauti futbolo veikloje. 

   Renginyje Prienuose dalyvavo apie 200 įvairaus amžiaus mergaičių iš Ąžuolo, Revuonos, Stakliškių, Birštono bei Veiverių mokyklų. Visos dalyvės dovanų gavo rožinius futbolo marškinėlius, o komandų vadovai - futbolo kamuolius. Šventę organizavo Prienų futbolo mokykla bei Lietuvos futbolo federacija.

 

Mokytojas Marijus Makštutis. Foto>>

 
 

2017-10-20 Saulėtą spalio 20 dienos rytą, mes, Stakliškių gimnazijos mokiniai, išvykome į Lietuvos parodų ir kongresų centrą Litexpo – didžiausią parodų ir konferencijų centrą Baltijos šalyse. Apsilankėme didžiausioje mados ir tekstilės parodoje BALTIC FASHION & TEXTILE VILNIUS.

     Jau 26-ąjį kartą vykstanti ir kasmet vis didėjanti specializuota paroda per pastaruosius trejetą metų  išaugo net 30 procentų ir dabar su renginiais užima visas tris „Litexpo“ sales, kuriose produkciją ir paslaugas pristato daugiau kaip 420 dalyvių iš 22 pasaulio šalių. Parodoje buvo Azijos šalių tekstilės ir aprangos gamintojų pavilijonas, kur savo patrauklius ir inovatyvius produktus Baltijos šalių verslininkams pristatė apie 50 firmų iš Kinijos, 15 firmų iš Pakistano ir 15 firmų iš Indijos. Galėjome apžiūrėti daugybę drabužių, aksesuarų ir įvairiausių grožio bei namų interjero detalių. Susipažinome su naujausiomis ateinančio sezono tendencijomis.

    Tikimės, jog šis apsilankymas parodoje bus naudingas tuo, kad  galbūt  nors nedidelės mūsų aprangos detalės  susisies su naujausiomis sezono tendencijomis.

 

Austėja Sebeikaitė ir Gabrielė Kamblevičiūtė IIg. Foto>>

 
 

2017-10-20 2017 m. spalio mėn. 20 dieną 5 klasės mokiniai su auklėtoja apsilankė Ritos ir Ramūno Kazlauskų modernizuotame pienininkystės ūkyje, kuris įsikūręs Prienų rajono Alšininkų kaime. Čia, netradicinėje erdvėje, vyko klasės valandėlė, kurios metu mokiniai ugdėsi karjeros galimybių pažinimo srities kompetenciją integruojant ugdymo karjerai programą.

    Pamokos metu mokiniai kėlė gyvenimo tikslus, remdamiesi asmenine ateities vizija ir domėjosi, kokio reikia profesinio pasirengimo norint pradėti ūkininkauti bei su ūkio šeimininke kalbėjosi apie galvijus, jų priežiūrą. Penktokai ypač domėjosi automatizuota melžimo įranga, žemės ūkio technika, padargais, traktoriais. Apžiūrėję ūkį keliavo prie netoliese esančio Alšios hidrografinio draustinio upelio plukdyti laivelių, ant kurių vienos pusės buvo užrašę savo svajonę, o ant kitos – palinkėjimą ūkio šeimininkams.

     Į namus mokiniai grįžo patyrę daug įspūdžių ir noro dažniau dalyvauti pamokose netradicinėse erdvėse.

 

5 klasės auklėtoja G. Jasinskaitė-Gurskienė. Foto>>

 
 

2017-10-19 Ruduo atkeliavo į Stakliškių gimnazijos pradinių klasių aukštą. Čia puikuojasi paroda „Ruduo – gėrybių metas“. Pirmojo aukšto koridoriuje eksponuojami mokinių darbai, padaryti iš vaisių, uogų, daržovių, rudeninių lapų... Ir ne tik darbeliai, bet ir piešiniai, aplikacijos primena auksaspalvį rudenį. O antros klasės mokiniai parodėlę papuošė spalvoto smėlio mozaikomis.

   Džiugu, kad mokiniai stengėsi, dirbo, pradžiugino ne tik save, bet ir apsilankiusį mūsų parodėlėje.

 

Mokytoja Rasa Noreikienė. Foto>>

 
 

2017-10-13 Spalio 23 ir 24 d. – mokykloje vyks fotografavimas. Neužmirškime, kad klasės nuotraukoms fotografuojamės su mokykline uniforma.  Jei norėsite  asmeninės nuotraukos/-ų iš fotografų pasiūlyto lankstinuko, būtinai informuokite auklėtoją.

23 d. bus fotografuojami    1-5 kl.,  IVg kl. ir ikimokyklinių grupių mokiniai.

24 d.  bus fotografuojami   6–IIIg  kl. mokiniai ir mokytojai.

 

Gimnazijos administracija

 
 

2017-10-13 Prienų rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras, atsižvelgdamas į Pasaulio sveikatos organizacijos ir Lietuvos Vyriausybės skelbiamas atmintinas dienas 2017 m. spalio mėnesio 9-27 dienomis organizuoja ir kviečia bendrojo ugdymo įstaigas dalyvauti protmūšyje  „Sveika mityba – geros sveikatos pagrindas“, skirtą Tarptautinei maisto dienai paminėti.      

              Stakliškių gimnazijos 5 klasės mokiniai spalio mėnesio 13 dieną dalyvavo prevenciniame renginyje - protmūšyje „Sveika mityba – geros sveikatos pagrindas“, organizuojamame visuomenės sveikatos priežiūros specialistės Laimos Miliukienės. Renginiu buvo siekiama ugdyti mokinių visavertės mitybos įgūdžius.

              5 klasės mokiniai pasiskirstę į dvi komandas po 5 mokinius atsakinėjo į protmūšio klausimus. Renginys vyko trimis etapais, kuriuos sudarė po 10 klausimų. Vieno taško skirtumu komanda „Daržovės 5“ pralenkė „Maisto diena“ narius ir iškovojo pergalę.

              5 klasės mokiniai už dalyvavimą buvo apdovanoti Prienų rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro padėkos raštu ir simboliniais prizais.

 

5 klasės auklėtoja G. Jasinskaitė-Gurskienė. Foto>>

 
 

2017-10-12 Tęsiame tradiciją - mūsų gimnazijoje pamokos vyksta netradicinėse erdvėse. Šįkart muzikos pamoka 8 klasei vyko bažnyčioje. Vargonai - ypatingas muzikos instrumentas, todėl mokiniai turėjo galimybę ne tik gyvai išgirsti vargonų muziką, bet ir prisiliesti prie šio instrumento, stebėti, kaip išgaunamas garsas, koks yra tembrų pasirinkimas.

   Mokiniams patinka pamokos netradicinėse erdvėse, nes jie jaučiasi laisviau, gali patys susikurti patogią aplinką. Jiems patinka kūrybiškos užduotys, darbas grupėse.

 

Muzikos mokytoja O. Kamblevičienė

 
 

2017-10-12 Nors spalio 12-oji išaušo lietinga, tačiau lietus nuotaikos mums nesugadino. Lydimi mokytojos O. Andrulevičienės, mes, IVg. klasės mokiniai, išvykome į Palemone esantį Salomėjos Nėries muziejų. Prieš 55 metus duris atvėrusiame name-muziejuje mūsų laukė įdomi edukacinė programa, o po jos - viktorina. Sužinojome daug įdomių, dar negirdėtų dalykų apie poetės gyvenimą, apžiūrėjome jos namus, projektuotus paties Salomėjos Nėries vyro Bernardo Bučo, buvome pagirti už turimas žinias, kurias pademonstravome viktorinoje. Grįždami namo, užsukome prie Jono Aisčio paminklo. Praturtėję žiniomis, patyrę naujų įspūdžių, grįžome namo. Tokios pamokos įdomios ir naudingos.

 

IVg. klasės mokinė Viktorija. Foto>>

 
 

2017-10-10 Spalio 10 dieną Stakliškių gimnazijoje su mokiniais susitiko Henrikas Kulvinskas, knygos „Lietuvių kalbos metmenys“ autorius. Vilnietis programuotojas papasakojo, kodėl susidomėjo lietuvių kalbos kilme, paplitimu ir kas paskatino sudaryti šią knygą. 

   H. Kulvinskas prisipažino, kad visada mieliau skaito veikalus, parašytus arba išverstus tarpukariu, nes tų laikų kalboje pasitaiko tik vienas kitas neaiškus žodis. Savo lėšomis išleistoje knygoje autorius pateikia žodžių dalių reikšmes, pavadinimų sudarymo taisykles ir svetimžodžių žodynėlį bei tikisi atkreipti dėmesį į kai kuriuos lietuvių kalbos dalykus, vartojamus žodžius. 

 

Direktoriaus pavaduotoja ugdymui Sidona Mankevičienė

 
 

2017-10-06 Paskutiniu metu Lietuvoje vis labiau atsigręžiama į savosios kultūros turtus, pradedama vertinti liaudies kūryba, pamažu grįžta liaudies šokis. Pastebima, kad vis didesnis dėmesys skiriamas choreografinio liaudies kūrybos palikimo svarbai ir reikšmei, visai kultūros istorijai. Juk iš liaudies šokio raidos žinome, kad istorijos eigoje jo paskirtis keitėsi. Šiandienos visuomenėje  liaudies šokis pritaikomas pasilinksminti.

    O kaip mokėjo mūsų seneliai  linksmintis! Šventadienių vakarais, nudirbę ūkio darbus, eidavo net po keletą kilometrų pėsčiomis, kad tik galėtų pašokti bei pabūti su draugais kaimo vakaruškose. Jose tikrai netrūkdavo juoko ir būdavo ne tik šokių, bet ir žaidimų.

   Spalio 6 d. Stakliškių gimnazijoje vyko šokių vakaronė. Atvyko jaunimas iš įvairiausių Lietuvos kampelių. Turėjome galimybę susirasti draugų šokio sūkuryje, geriau pažinti tradicinius šokius.

    Dėkojame Skalmantui Barkauskui už smagiai praleistą laiką su mumis.

 

Gabrielė Kamblevičiūtė, II G

 
 

2017-10-06 Turbūt dauguma paauglių norėtų atsidurti kario vietoje, paimti ginklą į rankas, pasivažinėti šarvuočiu, ragauti kareiviškos košės, matuotis kareivišką uniformą ant kurios puikuojasi trispalvė. Mes, Stakliškių gimnazijos 2g-4g klasių moksleiviai, turėjome galimybę pabuvoti Alytaus Didžiosios kunigaikštienės Birutės Ulonų batalione. Ten mes buvome supažindinti su Lietuvos kariuomenės struktūra, ginkluote, išskirtinai su Ulonų bataliono istorija, tradicijomis.

   Batalionas buvo įkurtas 1926 metais, sukurtas  Ulonų pirmojo pulko pagrindu dislokuotu Žaliakalnyje, Kaune. Per sovietų okupaciją pulkas buvo išformuotas.  1994 metų  rugsėjo 19 dieną atkurtas, o 1994 lapkričio 14 dieną perduota kovinė vėliava. 1994 metų  rugsėjo 19 dieną batalionui suteiktas Didžiosios kunigaikštienės Birutės vardas, o  2014 metais sausio 1 dieną batalionas buvo dar kartą pervadintas į Didžiosios kunigaikštienės Birutės Ulonų  batalioną.

    Po įdomių paskaitų traukėme į valgyklą, kur mus valgyklos virėjos vaišino  skaniais, tradiciškais, lietuviškais patiekalais. Po pietų mes buvome pavežioti šarvuočiais M-113 - ši atrakcija mums labiausiai patiko. Dauguma ekskursijoje dalyvavusių mokinių teigė, jog po mokyklos baigimo eis į privalomąją pradinę karo tarnybą bei taps šauktiniais. O aš baigęs mokyklą noriu stoti mokytis į Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademiją bei tapti kariūnu, o vėliau karininku.

 

Stakliškių gimnazijos 2g klasės mokinys Rokas Andriulevičius.  Foto>>

 
 

2017-10-05 Spalio 5 d. vyko Tarptautinės mokytojo dienos paminėjimo šventė Prienuose. Prienų rajone jau dešimtą kartą yra renkamas Metų mokytojas ir pagerbiami geriausi mokytojai bei vadovai. Šiais metais meras Alvydas Vaicekauskas padėka ir vardiniu rašikliu apdovanojo Stakliškių gimnazijos muzikos mokytoją metodininkę Onutę Kamblevičienę. Nuoširdžiai sveikiname, didžiuojamės jos nuveiktais darbais ir linkime kuo geriausios kloties.

 

Gimnazijos administracija

 
 

2017-10-05 Spalio 5 d. minima Tarptautinė mokytojų diena. Ši diena paskelbta minėtina diena UNESCO iniciatyva. Ja siekiama atkreipti dėmesį į itin svarbų mokytojo darbą. Ko gero, neretai girdime, kad mokytojo darbas – pavydėtina profesija. Ilgos atostogos, trumpa darbo diena. Tik kažin...

  Ir mes, Stakliškių gimnazijos mokiniai, spalio 5 d. paminėjome šią šventę. Abiturientai įsikūnijo į mokytojų vaidmenį, o mokytojai  „išsivadavo“ ir grįžo į mokyklinius suolus. Jie  turėjo progą pasijusti mokiniais per keturias neįprastas pamokas.  Pamokas mokytojams parengė ir  vedė Ig. klasės mokiniai, vadovaujami klasės auklėtojos Daivos Švedienės. Tik būti mokytojais gimnazistams, vargu, ar pasirodė pavydėtina...

    Po pamokų mokytojai buvo pakviesti į aktų salę, kur juos sveikino mokyklos taryba, parengusi trumpą filmuką.  Rudeninėmis spalvomis šventę nuspalvino gimnazistų koncertas, skirtas mieliems mokytojams.

 

Rūta Vasiliauskaitė IIg.  Foto>>

 
 

2017-10-05 Mokytojo diena dažniausiai minima tik mokykloje, tačiau  šiais mokslo metais IIIG klasės muzikos grupė sugalvojo pasveikinti ir darželio auklėtojus.  Nuo pat  ankstaus ryto ruošėmės ir vykome į Stakliškių ir Pieštuvėnų vaikų darželius. Auklėtojus linksminome su mažyliais atliekama muzikine programa ir, užimdami darželio vaikus įvairiomis veiklomis, suteikėme auklėtojams poilsio minutėlę šios gražios ir prasmingos dienos proga. Su mažyliais žaidėme, dainavome, šokome ir piešėme. Apšilimui atlikome muzikinę mankštą, o vėliau vaikai atidžiai klausė pasakų. Pabaigoje visi susirinko į dailės pamokėlę, kurioje mažieji mokinukai piešė didelį plakatą nusispalvindami savo rankytes įvairiomis spalvomis, o kita grupė piešė ant akmenukų. Būdami jaunaisiais mokytojais smagiai praleidome dieną, įgavome nemažai patirties. Tiek mažieji vaikai, tiek mes daug išmokome, sužinojome ir pažadėję grįžti dar kartą, išvykome organizuoti naujų renginių.

 

IIIG klasės muzikantai.  Foto>>

 
 

2017-10-04 Rugsėjis – mokslo metų pradžia. Nuo medžių dar nepradėjo kristi auksiniai lapai... O mes IIG klasės mokiniai lydimi biologijos mokytojos Egidijos Valkauskienės, jau skubame į Kauną. Mokytoja mums numatė du kelionės tikslus:  aplankyti Kauno Botanikos sodą ir  Anatomijos muziejų.

    Pirmiausia vykome į Anatomijos muziejų, kuris kelia ne tokias malonias emocijas. Jis įsikūręs Lietuvos sveikatos mokslų universitete. Muziejaus vedėja Vega Kriaučiūnienė trumpai mus supažindino su muziejuje esančiais preparatais, jų kilme. Ir apsiūlė apžiūrėti eksponatus iš arčiau. Vaizdai nebuvo patys maloniausi, tačiau mes įdėmiai tyrinėjome, kaip atrodo žmogaus anatomija iš arti. Kai kurie iš mūsų išdrįso paimti žmogaus kaulą į rankas ir suprato, kad šis muziejus padėjo suprasti žmogaus kūno sandaros ypatumus. Daugelis iš  mūsų po apsilankymo muziejuje, ko gero, suvokė, kad ateityje negalėtų rinktis gydytojo profesijos. Išėję iš muziejaus pasivaikščiojome po Laisvės alėja ir vykome į Botanikos sodą, kuriame įvairiaspalviai augalai traukte traukė akį. Tad vaikštinėjome, gėrėjomės ir tyrinėjome augalų aprašymus susiedami tai su per pamoką aptarta tema. Šiek tiek pavargę, bet pagilinę žinias apie du skirtingus, bet kartu ir panašius dalykus - augalus ir žmones - grįžome namo.

   Tokios integruotos pamokos padeda geriau įsisavinti informaciją, palieka daug gilesnį įspūdį, nei tyrinėjant pilkus vadovėlio paveikslėlius.

 

IIG klasės mokinė Rūta Vasiliauskaitė.  Foto>>

 
 

2017-10-04 Šių metų spalio 3d. IV g kl. mokiniai surengė sau netradicinę pamoką, kurioje buvo susipažinta su naujausiomis technologijomis. Arnoldas Labutis pademonstravo padidinamąjį stiklą kuris tvirtinasi prie išmaniojo telefono ir 3D rašiklį. Su 3D rašikliu projektavo Eifelio bokštą. Lina Kimbirauskaitė supažindino su Wacom grafikos planšete ir jos galimybėmis. Visi turėjo progą išbandyti šias naujausias technologijas. Dėkoju savo mokiniams už pravestą pamoką.

 

Dailės mokytoja metodininkė Lina Andriukevičienė.  Foto>>

 
 

2017-10-03 Šių metų spalio mėnesio 3 dieną gimnazijoje vyko paskaita „Rūkymo kvailybė“, kurią skaitė Lietuvos blaivybės draugijos „Baltų Ainiai“ pirmininkas Artūras Šiukšta. Lektorius teigė, kad mokinių žaidimas cigaretėmis, tai kvailybė ir ragino nepasiduoti  rūkymo provokacijoms. 5-12 klasių mokiniai kartu su A. Šiukšta išsiaiškino rūkymo žalą, nerūkymo privalumus, nagrinėjo cigarečių sudėtį bei jose esančių kenksmingų medžiagų poveikį sveikatai, aptarė ekonominio naudingumo vertę nerūkyti. Pateikė socialinio elgesio modelio pavyzdžių. Mokiniams patarė, kaip paprastai atsisakyti siūlymų pamėginti vieną ar kitą psichiką veikiančią medžiagą, kaip ištarti žodį – NE ir netapti cigarečių vergu. Artūras Šiukšta paragino moksleivius rinktis gelbėjimo kultūrą, gelbėti save nuo žalingų įpročių, padėti draugui atsisakyti priklausomybių, nes nieko maloniau nėra kaip ugdyti, šviesti ir gelbėti gyvybes.

   Paskaitos pabaigoje mokiniai su lektoriumi skandavo „Ačiū NE. Rūkymas užknisa!“ ir buvo paraginti kurti rūkymo demotyvacijas bei jas kabinti mokyklos koridoriuose. Paskaita buvo labai įdomi ir tikimės, kad mokinius privertė susimąstyti ir suvokti, ką sukelia įvairios vis labiau pasireiškiančios priklausomybės.

 

Mokytoja Germina Jasinskaitė-Gurskienė

 
 

2017-10-02 Stakliškių gimnazijos bendruomenei skirta Prienų rajono mero Alvydo Vaicekausko padėka už 2017 m. gražiausiai tvarkomą įstaigos teritoriją konkurse „Tapkime žydinčia savivaldybe“.

 

Gimnazijos  administracija.  Foto>>

 
 

2017-10-02 Saulėtą spalio 2-osios rytą  mes, 7kl. mokiniai, lydimi auklėtojos L. Žilionienės, lankėmės Prienų policijos komisariate. Policijos kieme mus pasitiko pareigūnė. Mes, septintokai, visos bendruomenės vardu, pasveikinome mūsų rajono angelus sargus su profesine švente, o jie savo ruožtu mums suteikė daug informacijos apie atsinaujinusią Lietuvos policiją, leido prisiliesti ir išbandyti naudojamas šiuolaikines priemones, apžiūrėjome tarnybinius automobilius ir policijos patalpas.

 

7kl. mokinė Ūla Breikštaitė 

 
 

2017-09-29 Rugsėjo 29 dieną vyko netradicinė dailės pamoka „Lietuvių liaudies menas“ 8 klasėje. Jos metu lankėmės Stakliškių miestelio kapinėse. Mokiniai stebėjo kryžius, juos piešė. Mokiniai sužinojo, kad Lietuvos kryždirbystė – tradicinių lietuviškų kryžių darymas, lietuvių liaudies meno šaka, 2001 m. įrašyta į UNESCO Žmonijos nematerialaus ir žodinio paveldo šedevrų sąrašą.

 

Dailės mokytoja metodininkė Lina Andriukevičienė.  Foto>>

 
 

2017-09-28 Jau keturioliktus metus iš eilės, kalba.lt  komanda organizuoja parodą „Išsilavinimas ir karjera“. Tai renginys, kuriame jaunuoliai turi puikią galimybę sužinoti daugiau apie studijas užsienyje, susipažinti su bakalauro ir magistro studijų ypatumais įvairiose šalyse. Parodoje jaunimo laukia universitetų bei vidurinių mokyklų atstovai iš pačių įvairiausių šalių, tad moksleiviai ir studentai turi galimybę pabendrauti su šiais atstovais ir gauti jiems rūpimus atsakymus į klausimus apie konkrečias specialybes, stojimo aspektus ir mokymosi įstaigos stipriąsias savybes.

   Mūsų gimnazijos mokiniai nepraleido progos apsilankyti šioje parodoje.  Čia mūsų laukė seminarai apie studijas užsienyje, karjeros pasirinkimo etapus, tarptautinius egzaminus.  Parodoje mūsų laukė 55 svečiai iš įvairių užsienio universitetų bei mokyklų. Mes turėjome galimybę pabendrauti su atstovais iš įvairiausių šalių ir gauti mums atsakymus į rūpimus klausimus apie konkrečias specialybes. Visi IIg-IVg klasių mokiniai aktyviai įsitraukė į veiklas. Konsultavosi su universitetų atstovais apie savo įvairias specialybes. 

   Renginio metu vyko loterija, kurios metu vienam iš laimingųjų buvo padovanota galimybė išbandyti egoCOMPASS karjeros testą. Vyko ir įvadinės karjeros konsultacijos, foto konkursas, ir kitos smagios veiklos.

Parodos „Išsilavinimas ir karjera“ metu gavome daug naujos patirties bei pasisėmėme idėjų. Dabar mums tik beliko rinktis savo karjeros kelią.

 

IIg klasės mokinė Rūta Augūnaitė

 
 

2017-09-28 Mokslo metai dar tik prasidėjo, o mes, IIg klasės mokiniai, jau atidarėme pažintinių kelionių sezoną. Šį kartą kartu su pilietiškumo pagrindų mokytoja Loleta Aliukevičiene, dalyvavome pamokoje netradicinėje erdvėje “Sakraliniu keliu po Birštoną”.

Atvykusius mus pasitiko gidė, kuri pažadėjo mums aprodyti visas Birštono sakralines vietas. Lydimi gidės ir klausydamiesi jos pasakojimų, ėjome Nemuno pakrante, užkopėme į Vytauto kalną. Vėliau apžiūrėjome “Dainų” kalnelį ir pasivaiksčiojome po Birštono bažnyčios šventorių. Paskutinė mūsų pažintinės kelionės stotelė buvo Birštono sakralinis muziejus. Čia išklausę trumpą pasakojimą apie T.Matulionio gyvenimą, dalyvavome edukacinėje programoje “Rožinis iš duonos”. Pasigaminę rožinius apžiūrėjome parodą muziejuje.

   Laimingi bei kupini įspūdžių grįžome atgal į Stakliškes. Džiaugiamės, kad rudeninis oras džiugino saulute. Nors tai buvo mūsų pirmoji kelionė šiais metais, tačiau tikimės, kad ne paskutinė.

 

IIg klasės mokiniai.  Foto>>

 
 

2017-09-27 Šiemet Stakliškių gimnazijoje nuo rugsėjo mėnesio  vykdomos neformaliojo vaikų švietimo veiklos (NVŠ). Naujose veiklose dalyvauja  102 mokiniai iš 2 – IV klasių. Mokiniai dalyvauja skautų, futbolo, teatro ir šokio būreliuose, kuriuos organizuoja laisvieji mokytojai – M. Grabauskienė, M.Makštutis, B. Arsobaitė ir A. Švedaitė.

Mokiniai noriai lanko šiuos būrelius ir džiaugiamės, kad vaikai motyvuoti ir nori tokių užsiėmimų.

 

Gimnazijos administracija

 
 

2017-09-26 Rugsėjo 26 dieną visoje Europoje švenčiama Europos kalbų diena. Šios šventės tikslas – populiarinti daugiakalbę Europos kultūrą, skatinti europiečius mokytis kalbų ir per kalbas pažinti svetimas kultūras.

   Europos kalbų diena rugsėjo 26 dieną buvo švenčiama ir Stakliškių gimnazijoje. Visi gimnazistai galėjo dalyvauti ir patikrinti žinias bei kalbos įgūdžius kalbų viktorinoje. Susiskirstę į komandas mokiniai smagiai varžėsi tarpusavyje, atsakinėjo į klausimus, draugiškai bendravo bei labai prasmingai leido laiką. Juk kiekvienas suvokiame, kad mokėti kalbų - didelis turtas. Jos tarsi atveria  duris, leidžia kitaip pažvelgti į pasaulį, daugeliui padeda susirasti darbą. Kalbų smagu mokytis, malonu jomis kalbėti, bet svarbiausia, kad kalbos suvienija žmones.

   Viktorinos pabaigoje, aišku, pasipylė apdovanojimai: Europos kalbų dienai atminti visi laimėtojai gavo po rašiklį, o kiti, aktyviai dalyvavusieji, buvo apdovanoti padėkomis. Viliamės, kad kitą rugsėjy vėl gimnazijoje šurmuliuos kalbų diena, kaip galimybė padidinti informuotumą apie Europos kultūrų ir kalbų įvairovę ir paskatinti kalbų mokytis visą gyvenimą.

 

Austėja Sebeikaitė IIg. Foto>>

 
 

2017-09-26 Rugsėjo 26 dieną vyko netradicinė technologijų pamoka „Maisto prekių asortimentas“ 8 klasėje.  Kurios metu lankėmės Stakliškių miestelio parduotuvėse „Liepoje“, „Dostoje“. Labai dėkojam pardavėjoms, kurios noriai  bendradarbiavo visos pamokos metu, pristatė prekes, gamintojus, jų kainas.

 

Technologijų mokytoja metodininkė Lina Andriukevičienė.  Foto>>

 
 

2017-09-19 Mes, Stakliškių gimnazijos vyresniųjų  klasių mokiniai, rugsėjo 19 d. Žalgirio arenoje, Kaune dalyvavome SWITCH renginyje.

   SWITCH - jau trejus metus iš eilės vykstantis nemokamas moderniųjų technologijų ir verslumo renginys. Čia susitinka visi, kurie trokšta nuolatinės pažangos: nuo talentingo jaunimo iki technologinių gigantų. Renginyje savo patirtimi dalinasi Lietuvos ir užsienio verslo bei visuomenės lyderiai.

   Mus sudomino pasakojimai apie naujausias  technologijas, be to, turėjome galimybę sužinoti daugiau informacijos apie  universitetus, studijas juose bei susitikti su jų atstovais, kurie siūlo studijų programas, susijusias su naujausiomis inovacijomis, mokslo raida. Mus suintrigavo pranešimai e įgūdžių tema bei  padrąsinimo kupinos istorijos iš lyderių, e verslo žinovų lūpų.

 

IIg klasės mokinės

 
 

2017-09-16 Rugsėjo 16 – osios rytas išaušo saulėtas – rodos, pats poetas Justinas Marcinkevičius iš dangaus pasiuntė tokį orą, kad visi rinktųsi į jo poezijos skaitymus „Neliks duonos su druska – liks Tėvynė“, tokia buvo renginio tema. Apsilankyti poeto tėviškėje turėjome galimybę ir mes – esamos ir buvusios Stakliškių gimnazijos abiturientės. Daug literatūros mylėtojų deklamavo Justino Marcinkevičiaus eiles, tarp jų – ir buvusios mūsų mokyklos mokinės Sandra ir Justina. Mergaitės buvo pagirtos ir apdovanotos už puikų skaitymą. Susirinkusiuosius džiugino Prienų „Žiburio“ gimnazijos mokinių choras. Finalinė daina „Tai gražiai gražiai“ sujungė visą publiką. Susikibę už rankų visi dainavo kartu su choristais. Tai ir vainikavo šią gražią šventę. Paskutinis akcentas – poeto dramos „Mindaugas“ ištraukos inscenizacija. Vaidino mėgėjų teatro „Veidrodis“ aktoriai.

 

IVg klasės mokinė ViktorijaFoto>>

 
 

2017-09-01 Rugsėjo 1-ąją dieną  pirmojo aukšto galerijoje buvo atidaryta mūsų mokyklos  IVG klasės mokinio Giedriaus Katkausko personalinė darbų paroda.

Manau, kad Giedriaus gabumai piešimui atsiskleidė dar vaikystėje. Ir kažkodėl jis mėgo piešti ne pieštukais, kreidelėmis ar flomasteriais, o tušinuku. Turiu surinkusi didelį pluoštą jo „leistų“ komiksų žurnaliukų. Atrodė, jog vėliau pomėgis piešimui dingo, bet, pasirodo, viskas vyko slaptai. Todėl mums buvo labai didelis netikėtumas, kai Giedrius parodė savo kūrinius. Dabar suprantu, kad iki šiandienos darbų buvo ilgas kelias užrašų knygelėje, sąsiuvinių paraštėse ir viršeliuose. Tačiau tada, kai pamačiau jo pirmąjį grafikos piešinį, pritrūkau žodžių. Tik žiūrėjau į savo vaiką ir galvojau, kad pamačiau meniškąją, užslėptąją jo asmenybės dalį. Tarsi žvelgčiau į kitą Mėnulio pusę...

    Džiaugiuosi ir didžiuojuosi, kad Giedrius atrado savo talentą, kad jį skatina, palaiko ir ugdo nuostabi mokytoja Lina. Ir, žinoma, dėkui tam supratingam draugui, ištraukusiam Giedriaus gabumus į viešumą.

 

Mama Sigutė.  Foto>>

 
 

2017-09-01 Nokstantys obuoliai, įvairiausiomis paletės spalvomis nusidažę medžiai tarsi sako: rugsėjis. O  mus, mokinius, į mokyklą sukviečia  rugsėjo 1- oji – tradicinė mokslo metų ir žinių diena.   Skubu tą dieną į mokyklą, nes esu labai pasiilgusi draugų, mokytojų...

    Šiemet ši šventė mūsų gimnazijoje buvo įsimintina. Tai ne tik susitikimas su tais, kurių ilgėjaisi per visą vasarą, bet ir mokyklos paruošta staigmena gimnazistams.

    Po  mišių  Švč. Trejybės bažnyčioje, kurias aukojo klebonas G. Mieldažis,  smagaus rytmetinio šurmulio mokyklos stadione, sveikinimų ir linkėjimų, mūsų laukė susitikimas su Mindaugu Vidugiriu, profesionaliu lektorium, karjeros ir asmeninio tobulėjimo konsultantu, skaičiusiu paskaitas ir vedusiu užsiėmimus 200 Lietuvos ir užsienio mokymo įstaigų, Whatansu patyriminių darnios asmenybės ugdymo stovyklų vadovu, kuris ir mums skaitė paskaitą apie mokymąsi ir motyvacijos svarbą. Atrodo, kad paskaita prabėgo akimirksniu, o mes išties sužinojome, ką daryti, kad neprarastume noro mokytis.

    Džiaugiamės, kad  net per  šventes mes mokomės ne tik švęsti, bet ir turime galimybę  susitikti su įdomiais bei daug asmeninės patirties turinčiais žmonėmis.

 

Gabrielė Kamblevičiūtė IIg.  Foto>>